Amanda Knox: Všechna fakta o případu, který rozdělil svět!

Autor: zuf - 
7. 10. 2011
09:54

Další šokující novinky v případu andílka s ledovýma očima! Amanda Knox byla sice v pondělí italským soudem osvobozena, soudce v případu ale pořád nemá jasno! "Osvobodili jsme ji jen kvůli nedostatku důkazů. Kdo opravdu vraždil, ale nevíme," říká soudce Hellmann. Je možné, že Amanda opravdu měla prsty v brutální vraždě a znásilnění své spolubydlící Meredith a jen díky pochybením policie a justice unikla spravedlivému trestu? Čtěte příběh ženy, jejíž uvěznění rozdělilo svět na dvě poloviny!

Odvolací soud v italksé Perugii rozhodl, že jsou Amanda i její expřítel Raffaele v případě vraždy Meredith Kercher nevinní.  Vyjádření soudce Hellmanna, který soudu s Amandou Knox a Raffaelem Sollecitem předsedal ale naznačují, že všechno může být úplně jinak.

"Jsou svobodní, protože se nedopustili trestného činu," řekl soudce Hellmann v rozhovoru pro italský deník "La Stampa". Vzápětí ale pokračoval: "Že jsme je zprostili obžaloby ale vychází jen z pravdy v mezích tohoto soudního případu. Je možné, že skutečná pravda je jiná."

Naráží snad soudce na to, že musel Amandu a Raffaela zprostit viny jen kvůli nedostatku důkazů? Italská policie na místě činu katastrofálně selhala, mnohé klíčové vzorky sbírala až šest týdnů po vraždě, kdy už je na laboratorní analýzu pozdě. Právě na nedůveryhodnosti vzorků DNA, které měly být klíčovým důkazem proti Amandě, stála její obhajoba!

Soudce nepřímo potvrdil, že Amanda vraždit mohla, a že osvobození ještě nepotvrzuje její nevinu. Jaká fakta v případu mluví proti ní?

Byla Meredith krvavou obětí rituální vraždy?

Meredith Kercher
Jako jeden z možných motivů, proč by Amanda spolu s milencem vraždili její spolubydlící, se zvažovala rituální vražda. U Raffaela v bytě policie našla několik japonských manga komiksů, které zachycovaly týrání a vraždu nahé vampýrky. Meredith zemřela o strašidelném svátku Halloween a osudný večer na sobě měla právě kostým upírky se zakrvácenými tesáky!

Co když se zvrhly perverzní sexuální hrátky?

Meredith s Amandou se znaly jen něco přes týden. Podle rodiny a

Krvavá podprsenka nalezená na místě vraždy Meredith Kercher
kamarádek neměla Meredith z nové spolubydlící Amandy moc velkou radost. "Stěžovala si, že má Amanda v koupelně v průsvitné taštičce vibrátor a že jí to vadí," říkají Meredithiny kamarádky.

Než Meredith zemřela, byla znásilněna. Jedna z variant obžaloby zněla, že Amanda s Raffaelem a jeho kamarádem Rudym (který byl za vraždu Meredith odsouzen na 16 let) dostali chuť na sadistické sexuální hrátky ve čtyřech, jenže Meredith byla proti. Ve strachu z prozrazení se jí pak ostatní zbavili vraždou.

Proč Amanda obvinila z vraždy svého šéfa?

V noc vraždy měla Amanda pracovat v baru, kde si přivydělávala, její šéf ji ale ze směny odvolal, protože neměl dost zákazníků. Když se pak policie

Diya Lumumba, majitel baru, kde Amanda pracovala, a kterého obvinila z vraždy Meredith
Amandy ptala, kdo mohl podle ní Meredith zabít, obvinila právě svého šéfa, majitele baru Lumumbu, který byl později zatčen. Později ale svědci potvrdili, že ho v době činu viděli v baru.

Přesto ale Diya Lumumba (38), původem z Konga, musel neprávem strávit dva týdny ve vězení a vlivem negativní publicity, kterou obvinění vyvolalo, zavřel i svůj bar. Amanda mu nyní musí rozhodnutím soudu zaplatit pokutu ve výši téměř půl miliónu korun

Nůž s DNA Amandy i Meredith se našel u Raffaela v kuchyni

Několik dní po vraždě pátrala italská policie v Raffelově bytě, kde měli oba obvinění milenci podle své výpovědi strávit noc, kdy došlo k vraždě. V kuchyňském šuplíku mezi noži našli jeden, který se jim údajně "policejním instinktem" zdál podezřele čistý. V celém bytě byla navíc cítit desinfekce.

Nůž, který policisté sebrali z kuchyně Raffaela, nesl stopy DNA Meredith i Amandy
Na noži pak objevili stopy DNA Amandy i zavražděné Meredith. Nezávislý americký odborník, kterého najala Amandina rodina, ale prokázal, že není možné vyčistit nůž od krve tak, aby zároveň na něm zbylo dost průkazné DNA. Tvrdil i to, že Meredithiny rány neodpovídají čepeli nalezeného nože.

Na zakrvácené Meredithině podprsence se našly pro změnu Raffaelovy stopy DNA. Vinou trestuhodné nedbalosti italské policie, která však vzorky odebrala až po nepochopitelně dlouhých šesti týdnech, jej však odborníci zpochybnili jako nedostatečně průkazný.

Jak to tedy celé bylo?

Záhad a nevyřešených otázek v celém případu je ještě mnohem víc. Proč

Amandin bývalý přítel David Johnsrud věřil v její nevinu a celou dobu procesu ji podporoval
Amanda při prvním výslechu vypověděla, že mohla být na místě činu? Proč při výslechu Raffaela dělala na policejní chodbě hvězdy? Proč spolubydlícím po nálezu Meredithina těla policií řekla, že je dívka mrtvá, když do místnosti vůbec nevstoupila?

Jenže odpověď znají zřejmě jen tři lidé. Osvobození Amanda a Raffaelo a odsouzený Rudy, který si odsedí za Meredithinu vraždu 16 let. „Rudy ví, co se stalo, to je jisté. Ale neřekl to. Možná to ví i dva osvobození, ale to se už nedozvíme," říká skepticky soudce Hellmann.

Italská prokuratura se sice hodlá v případu odvolat, jenže Amanda už je v bezpečí v USA, které podle právních obyčejů své občany do ciziny většinou ke stíhání nevydává. Amandu navíc doma oslavují jako hrdinku a oběť justičního omylu. Soudce má zřejmě pravdu v tom, že tajemství Meredithiny smrti navždy odpočívá v hrobě s jejím tělem.


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

pgga ( 15. října 2011 07:46 )

Protoze Raffaelle..vzal nuz k sobe....a ANO DNA...je DNA!

pgga ( 15. října 2011 07:45 )

pgga ( 15. října 2011 07:43 )

Dukazu je dost...staci se jenom na to podivat(precist)..a inteligentni clovek...si udela "zaver"!

dobrotka ( 8. října 2011 12:34 )

A ceska justice snad ma jediny poradny dukaz proti Kajinkovi? Byl odsouzen na dozivoti pouze na zaklade neprimych dukazu.

dobrotka ( 8. října 2011 12:32 )

Hm .... nevim nic o tom, ze by americka justice mela co do cineni s timhle pripadem, ktery se stal v Italii

Zobrazit celou diskusi
Další videa