Právník vraždící krásky Knox: Lidé se ji snaží veřejně ukřižovat

Autor: INT, zuf, ljšk - 
30. 9. 2011
11:45

Je bledá, vážná a hluboce zamyšlená. Občas sepne ruce jako k modlitbě. Amandě Knox (24), která je obviněna z brutální vraždy své spolubydlící, jde v těchto dnech o všechno. Soudní dvůr by mě v pondělí oznámit, zda byl "anděl s ledovýma očima" propuštěn, nebo zůstane dlouhá léta za mřížemi.

Dva obhájci Amandy Knox ve čtvrtek znovu požádali o zproštění obžaloby, s tím, že je Amanda obětí italského soudnictví. Ve vězení už sedí víc než tisíc dní. Za vraždu spolubydlící Meredith Kercher (†21) byla odsouzena na 26 let.

"Amanda je strašně vyděšená, ale zároveň neztrácí naději," prohlásil její obhájce Luciano Ghirga. "Apeluji na vás, osvoboďte ji. Moc jí to přeju," dodal.

Právníci u soudu znovu zopakovali, že důkazy na základě DNA, kvůli kterým bylo zahájeno trestní stíhání, byly neplatné. Nezávislá zpráva amerického experta dokázala, že množství DNA nalezené na vražedné zbrani nebylo dostatečné pro spolehlivý test.
Stopy DNA ale hrály v dokazování soudu první instance zásadní roli.

Podle Amandiných obhájců navíc působí i intenzivní mediální masáž, Amanda je veřejně pranýřovaná předpojatou společností. "Přes všechen žal, který cítím nad smrtí Meredith, nemůžeme přece poslat do vězení dva nevinné lidi. Bolest není právní argument, všechny bolesti mají stejnou váhu, i bolest dívky, která sedí nevinně ve vězení," prohlásil obhájce Ghirga.

Amanda Knox, studentka ze Seattlu, byla shledána vinnou z vraždy prvního stupně za to, že v roce 2007 s tehdejším přítelem Raffaelem Sollecitem a kamarádem Rudym Guedem brutálně zavraždili její spolubydlící Meredith Kercher.

Britská studentka, která byla v italské Perugii na výměnném pobytu, byla nalezena mrtvá na Halloween roku 2007 v bytě, který sdílela s Amandou. Byla znásilněná a měla podříznuté hrdlo. Podle obžaloby zemřela proto, že se odmítla podílet na sexuálních hrátkách s Amandou a dvěma muži.

Proti krásné Amandě svědčí mnoho důkazů a celý svět sleduje její případ se zatajeným dechem. Soud vyhlásí svůj verdikt v pondělí.


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

lipno ( 30. září 2011 12:48 )

Tomu černému kouká z očí a podud se s ním spustila ona...

karel.fodor ( 30. září 2011 12:16 )

nemyslim,ze by zcernala,ale vim zcela jiste,ze uz ted ma cerne myslenky

marie60 ( 30. září 2011 12:12 )

Pokud má v té vraždě prsty, tak by měla být zavřená až zčerná.

Zobrazit celou diskusi
Další videa