Amanda: Andílek, nebo vraždící bestie?

Autor: mel, jos - 
12. 3. 2011
17:37

Měl to být nevinný studentský pobyt v Itálii. Místo toho však byla nalezena mrtvá polonahá dívka zabalená v krvavém prostěradle. Brutální sexuální vraždu jednadvacetileté Britky údajně vykonala mladá dívka ze Spojených států Amanda Knox (23) spolu se svým tehdejším přítelem Rafaelem Sollecitem (26) a jejich kamarádem Rudym Guedem (23).

Případ se odehrál v listopadu roku 2007. Tehdejší  byla na rande se svým přítelem. Kolem deváté hodiny večerní se s ním rozloučila a šla do svého studentského bytu v Perugii, kde bydlela právě s Amandou Knox. Co se odehrálo poté, stále není jisté.

Jeden ze sousedů vypovídal, že kolem jedenácté hodiny večerní slyšel mrazivý křik a poté viděl utíkající lidi. Druhý den ráno byla Meredith Kercher nalezená zavražděná v zamčeném zakrvaveném pokoji s bodnými ranami na krku.

Nejvíce podezřelá se stala její spolubydlící Knox a její milenec. Na vražedném noži se našly právě její stopy DNA. Od soudu si odnesla trest odnětí svobody na 26 let, její přítel dostal 25 let a další podezřelý Rudy Guede 16 roků žaláře.

Knox i Sollecito vinu popírají a proti verdiktu se stále odvolávají. Nyní se objevily nové důkazy a vyšetřovací expertizy, které by mohly celý případ zvrátit ve prospěch Amandy Knox, jež stanula před odvolacím soudem znovu tento týden. Její příběh i přes silný nesouhlas Amandiných rodičů zfilmoval rakousko-americký režisér Robert Dornhelm. Jejich rodinný právník tvrdí, že dramatizace porušuje ústavní presumpci neviny, která musí být u odvolacího soudu dodržena.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

magistergrammaticus ( 13. března 2011 11:16 )

"Právník rodičů Meredith Kerecher" Ten právník se taky jmenuje Meredith Kerecher? Shoda jmen...!

Zobrazit celou diskusi
Další videa