Bezdomovkyně nechtěla platit na dítě, tak ho zabila!

Za chladnokrevnou vraždu dítěte na 13 let do vězení! Tak zní rozsudek pro Kláru S. (31), která vloni v dubnu zabila své čerstvě narozené dítě. To pak v igelitové tašce pohodila do křoví v Čelákovicích. Bála se, že by na dítě musela platit alimenty!
Bezdomovkyně Klára S. je matkou dvou dcer. O starší Michaelu se stará bývalý manžel, mladší dceru Kláru má v opatrování bývalý přítel. Svého třetího dítěte se rozhodla zbavit děsivým způsobem. V dubnu loňského roku odjela do Čelákovic, kde na odlehlém místě v podřepu porodila. Poté, co sama odstřihla pupeční šňůru nůžkami, dítě uškrtila a tělíčko v igelitové tašce pohodila do nedalekého křoví. Poté navštívila přátele, u kterých se osprchovala. Těm tvrdila, že dítě dala do babyboxu. Po dvou dnech se dokonce na místo činu vrátila, aby tašku zkontrolovala. „Po porodu žena nejevila známky rozrušení. Jednala chladnokrevně a bezcitně, s úmyslem se dítěte zbavit,“ uvedl soudní znalec v oboru psychologie Ilja Žukov.
Policisté Kláru S. odhalili, když pátrali po matce Jaroslava Úterka, nalezeného ve sklepě hořovické nemocnice. Žena se k vraždě přiznala a policii dovedla na místo, kde dosud ležely ostatky jejího dítěte. Vražedkyně u soudu neprojevila emoce a takřka nepromluvila. „Uvědomuji si, že jsem udělala největší blbost svého života,“ řekla pouze. Podle znalců má podprůměrný intelekt a není schopná hlubších citů. Hlavním motivem bezcitného zločinu byla finanční nouze. „Obžalovaná se bála toho, že bude na dítě muset platit,“ řekl u soudu psycholog.
Za trestný čin vraždy byla žena městským soudem odsouzena k 13 letům vězení. „Bylo jednoznačně prokázáno, že obžalovaná jednala cíleně. Jako polehčující okolnost bylo naopak uznáno její přiznání na policii,“ informovala mluvčí soudu Martina Lhotáková. Státní zástupkyně i obhájce si ponechali lhůtu na odvolání.
Je hrozné čeho jsou některé takzvaně matky schopné