Bombaj: Komando vrthlo do židovského centra

Bombaj
Autor: ČTK - 
28. 11. 2008
08:04

Indické bezpečnostní jednotky v pátek ráno zaútočily na budovu židovského centra v Bombaji, kde ozbrojenci zadržují nejméně deset Izraelců.

Informovala o tom agentura Reuters. Budova je jedním z míst, kam ve středu soustředila své útoky skupina pravděpodobně islamistických teroristů. Ozbrojenci jsou stále také v hotelu Tádžmahal. V hotelu Oberoi začala podle svědků evakuace rukojmích.

Pokud se nacházíte v Thajsku, buď přímo na letišti, nebo jinde v zemi a máte fotografie či informace, o které byste se s námi chtěli podělit, napište nebo zavolejte! E-mail: online@ringier.cz, tel.: +420 724 014 586.

Ani více než 30 hodin po útocích se armádě a policii nepodařilo zcela vyrovnat se všemi ozbrojenci. Židovské centrum je jedním z míst, kde teroristé stále zadržují rukojmí. Bezpečnostní složky začaly podle svědků střílet na budovu, aby svým kolegům umožnily slanit z vrtulníků na střechu a zaujmout tam bojové pozice. Dřívější zprávy přitom uváděly, že vládní jednotky už získaly nad židovským centrem kontrolu.

Nepotvrdily se ani čtvrteční zprávy, že byl osvobozen hotel Tádžmahal. Podle policie zde stále mohou být teroristé s rukojmími. Do hotelu Oberoi vtrhlo podle svědků dnes ráno ozbrojené armádní komando a brzy nato začala evakuace rukojmích. V Bombaji však nadále ohledně teroristů a zadržovaných rukojmích panuje nepřehledná situace.

Série středečních útoků si podle zatím dostupných informací vyžádala nejméně 125 mrtvých a 320 zraněných. Mezi mrtvými je nejméně šest cizinců. České velvyslanectví v Indii nemá zprávy, že by mezi mrtvými, zraněnými nebo zadržovanými byli čeští občané.

Zajímá vás, jak to bude s cetováním po Indii letos? Čtěte ZDE!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa