Teroristé zabili v Bombaji asi 80 lidí!

27. 11. 2008
06:00

VIDEO: Teroristé rozpoutali v Bombaji krvavé peklo! Terčem bombových útoků se stalo nádraží, letiště, hotely a restaurace. Nejméně 101 lidí je mrtvých, 900 raněných. Západní turisté jsou drženi jako rukojmí!

Ve středu večer zasáhli centrum indické metropole útoky teroristů, které byly nejspíš koordinované a dobře řízené. Náhodná střelba do bezbraných civilistů, bombové útoky na luxusní hotely, nádraží, nemocnice, kavárny... V ohrožení je prý i letiště. Policie dosud nemá situaci pod kontrolou. Bombaj připomíná peklo.

Ozbrojenci prý útočili automatickými puškami a granáty na nejméně sedmi místech v jižní části Bombaje.

"Viděl jsem jednoho muže, jak nese automatickou zbraň, ze které potom střílel a také jsme viděl lidi, jak padají na zem, byli to lidé hned vedle mě,"vypověděl jeden ze svědků krvavých útoků.

Během chvilky se útoky přelily i do dalších částí města. Nad městem kroužili vrtulníky a přenášely zpravodajství do televize. Podle agentury Reuters bylo zabito asi 80 lidí, další stovky lidí jsou rozváženi do nemocnic.

Ruce vzhůru! Jsi Brit nebo Američan?

Útočníci navíc údajně drží asi 15 západních turistů jako rukojmí v hotelu Tádž Mahal a dalších hotelech. Podle svědků měli teroristé zájem zejména o občany USA a Velké Británie, prý se ptali, kdo má britský či americký pas a ty pak brali jako rukojmí.

Britský obchodník Alex Chamberlain řekl serveru Telegraph.co.uk: "Řekli všem: 'Stůjte, ruce vzhůru' a zeptali se, zda tu jsou nějací Britové či Američané. Přítel mi řekl, abych nedělal hrdinu a neříkal, že jsi Brit. Jsem přesvědčený, že tohle všechno bylo kvůli britským a americkým občanům."

Podle indického ministra vnitra Shivraje Patila je v každém z obou hotelů (Oberoi a Tádž Mahal) čtyři až pět útočníků. Policie stále bojuje s teroristy a situaci nemá pod kontrolou!

Podle jiných zdrojů jsou teroristé až v pěti hotelech, kde drží rukojmí.

Český konzul v Bombaji Eduard Řeháček ČTK řekl, že nemá dosud zprávy, že by mezi mrtvými byli občané ČR.

Kdo stojí za útoky?

K útokům v Bombaji se prý přihlásila teroristická skupina Dekkanští mudžahedíni. Ovšem skupin, kterým leží Britové a Američané v žaludku je v Indii mnohem více. Podle politologů může masakr v Bombaji souviset s tím, že Indická vláda dala souhlas k potopení muslimské pirátské lodi v Adenském zálivu.

 

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Další videa