Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Trump po obžalobě hřímal o cestě do pekla. Proč na tiskovce chyběly Melanie s Ivankou?

Aktualizováno -
5. dubna 2023
08:39
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová - 
5. dubna 2023
04:45

Nikdy jsem si nemyslel, že by se něco takového v Americe mohlo stát, uvedl v noci na dnešek bývalý prezident USA Donald Trump ve svém prvním projevu poté, co byl v úterý jako jediný exprezident v amerických dějinách obžalován. Spojené státy jsou podle něj na cestě do pekla a celý svět se jim směje. Tvrdí, že se ničeho nedopustil. Trumpa na tiskovce podpořily děti – synové Donald junior, Eric a dcera Tiffany. Naopak v Mar-a-Lago chyběla manželka Melanie se synem Barronem a také Trumpova dcera Ivanka s manželem Jaredem Kushnerem. 

Šestasedmdesátiletý politik, který se bude příští rok opět ucházet o zvolení prezidentem, také znovu zaútočil na newyorského prokurátora Alvina Bragga, který má jeho případ na starosti. Obvinil ho z „masivního zasahování do voleb“ a z toho, že ho chtěl „dostat za každou cenu“ ještě předtím, než o něm a o případu cokoliv věděl, na což stovky Trumpových příznivců v jeho floridském sídle Mar-a-Lago reagovaly bučením.

Zábrany miliardář neměl ani ve vyjádřeních týkajících se soudce Juana Merchana, přestože ten ho v úterý napomenul kvůli jeho expresivním slovům na adresu účastníků procesu. „Mám Trumpa nenávidícího soudce, který má Trumpa nenávidící manželku,“ uvedl v projevu, který trval necelých 30 minut, což je, jak poznamenávají američtí novináři, na jeho poměry pozoruhodně krátká doba.

Na začátku vystoupení shromáždění příznivci, včetně několika členů rodiny, 45. amerického prezidenta přivítali hlasitým potleskem a skandováním USA, USA. Trump k nim hovořil před dvojící amerických vlajek a stylem, jako by byl na některém ze svých předvolebních mítinků. Tradičně také zopakoval řadu nepravdivých tvrzení, například o milionech neplatných hlasů ve volbách v roce 2020, v nich podlehl Joeu Bidenovi.

I z tohoto důvodu například televize NBC News přenos po několika minutách přerušila, když upozornila na Trumpovy „lži“. Zároveň uvedla, že pokud se v projevu vrátí k obžalobě, bude v přenosu pokračovat. Některé další americké televize vystoupení exprezidenta vůbec nevysílaly.

„Lidé, kteří si zapnuli televizi v očekávaní, že Trump bude mluvit o obžalobě, mohou být překvapeni, že newyorskému případu věnoval jen velmi málo času. Místo toho recituje své obvyklé stížnosti na jiné případy, kterým čelí,“ shrnul jeden z novinářů listu The New York Times.

Ivanka s Melanií chyběly

Tiskovce přihlíželi Trumpovi synové Eric a Don junior a dcera Tiffany, všichni v doprovodu partnerů.

Naopak chyběla dcera Ivanka s manželem Jaredem, kteří pro Trumpa pracovali v Bílém domě jako poradci. A nedorazila ani manželka Melanie s nejmladším synem Barronem. Ty fotoreportéři zachytili naposledy minulý týden ve čtvrtek, den po Trumpově obvinění. Místo Melanie však přišel její otec a exprezident se dočkal podpory svého tchána Viktora Knavse.

Bývalý prezident USA Donald Trump byl jako jediný exprezident v amerických dějinách obžalován. Přišla ho podpořit rodina zleva: syn Eric s manželkou Larou, tchán Victor Knavs, syn Donald Trump mladší se snoubenkou Kimberly Guilfoyleovou, dcera Tiffany Trumpová s manželem Michaelem Boulosem. Bývalý prezident USA Donald Trump byl jako jediný exprezident v amerických dějinách obžalován. Přišla ho podpořit rodina zleva: syn Eric s manželkou Larou, tchán Victor Knavs, syn Donald Trump mladší se snoubenkou Kimberly Guilfoyleovou, dcera Tiffany Trumpová s manželem Michaelem Boulosem. | ČTK/AP/Evan Vucci

Trump se podle vyšetřovatelů snažil nezákonně ovlivnit prezidentské volby v roce 2016 tím, že zajistil výplatu tří osob výměnou za to, že budou mlčet o skutečnostech, které by mohly poškodit jeho kandidaturu. Konkrétně jde o 34 případů falšování obchodních záznamů, které se těchto plateb týkají. Peníze šly pornoherečce Stormy Daniels a modelce Karen McDougalové, které tvrdí, že s Trumpem měly poměr, a vrátnému z jeho mrakodrapu Trump Tower, který tvrdil, že Trump má nemanželské dítě.

Video  Bývalý prezident USA Donald Trump si u soudu vyslechl obvinění z více než 30 trestných činů. (4.4.2023)  - Reuters
Video se připravuje ...

jajas ( 5. dubna 2023 13:43 )

Ty máš starosti....

bursik ( 5. dubna 2023 13:20 )

O Trumpovi vždy a ty budeš ***amotny

Jean Sorbone ( 5. dubna 2023 11:36 )

Darinko, Darinko uklidní se malinko. Ty tři stříbrné si určitě od majitele zasloužíš. Blesk je poněkud v problémech, když jim presstitutní bláboly stabilně tvoří Darinka.

jajas ( 5. dubna 2023 11:14 )

Já bych něco tak "odporného a podvodného" raději ani nečetl....

bursik ( 5. dubna 2023 11:06 )

Odporný a podvodný blesk, zaměstnanci stahují fotky a k tomu napíši zaručeně nezaručené bláboly a to s gramatickou chudobou.Reditelka je neschopná

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud