Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

VIDEO: Návštěva Si Ťin-pchinga odhalila Putinův třes a křeč! Jakou nemoc Kreml tají?

Autor: ČTK, trm - 
21. března 2023
19:24

 Čínský prezident Si Ťin-pching před pondělním jednáním v Moskvě působil uvolněněji a dominantněji než jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Tvrdí to experti na řeč těla, které oslovila agentura Reuters. Putin se navíc znovu třásl a křečovitě se držel židle, což oživilo spekulace o jeho zdravotním stavu. 

Západní země budou patrně sledovat každý detail jednání dvou z nejmocnějších a zároveň nejvíce tajnůstkářských světových vůdců, připomíná Reuters. Putin se při současné státní návštěvě čínského vůdce v Moskvě snaží získat Siovu podporu pro invazi na Ukrajinu i jeho pomoc při nahrazování výpadků v ruské obchodní výměně, které vznikly v důsledku rozsáhlých západních sankcí.

Karen Leongová, výkonná ředitelka společnosti Influence Solutions se sídlem v Singapuru, uvedla, že Si o zlomek vteřiny předběhl Putina s podáním ruky před zraky televizních kamer. Naznačuje to, že „i když je to on, kdo navštívil Moskvu, je to on, kdo bude mít v tomto vztahu hlavní slovo“.

Podobný názor zastává odbornice na řeč těla a chování vůdců v australském Melbourne Louise Mahlerová. Všímá si, že Si položil svou ruku na Putinovu, což by rovněž mohlo naznačovat určitou míru dominance.

Když lídři seděli před novináři při zdvořilostní konverzaci a označovali se „drahý příteli“, Putin se podle Mahlerové hrbil, škubal nohou, zatínal ruku v pěst a díval se do země, což by mohlo naznačovat skryté rozrušení. Si oproti tomu působil „vyrovnaně a sebejistě“.

Leongová si u Putina všimla stejných tiků. „Když ho porovnáte s čínským prezidentem, tak Si je klidný státník,“ řekla. „Chová se velice důstojně, má skvělý oční kontakt, dívá se na Putina jako starší bratr... jako na juniorního, mladšího partnera,“ dodala. Nestandardní pohyby znovu vyvolaly spekulace o skutečném zdravotním stavu ruského prezidenta.

Spekulace o Putinově podlomeném zdraví se napříč veřejností šíří již delší dobu. Kreml samozřejmě vše popírá a tvrdí, že prezident je v naprostém pořádku. O opaku svědčí záznamy z poslední doby, kdy se Putin opírá při chůzi o nábytek, kulhá či se nekontrolovatelně třese. Někteří z ruských pozorovatelů spekulují o možnosti rozvinutí Parkinsonovy choroby či rakoviny. Telegramový účet Generál SVR s odkazem na zdroj uvnitř Kremlu dokonce informoval o tom, že Putin podstoupil operativní zákrok.

Tyto zvěsti se šířily už několik let, na síle však nabraly po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Při veřejných vystoupeních Putin často vypadá, že plně neovládá své končetiny. V posledních měsících byl viděn, jak se stěží kulhal ven z letadla v Íránu či jak si při setkání s běloruským diktátorem Lukašenkem zvrtnul kotník.

Sedmdesátiletý Putin je ve skutečnosti o několik měsíců starší než Si a u moci je více než dvakrát tak dlouho.

Kim Hjong-hi, ředitelka Korejské laboratoře pro řeč těla, poznamenala, že pevné sevření při podání ruky a případy, kdy se muži snažili vyhnout očnímu kontaktu, ukazují, že pro oba je mnoho v sázce. „Od setkání si hodně slibují. Je tam vidět napětí - a víte, že v politice neexistují opravdoví přátelé.“

 

Uživatel_5541614 ( 21. března 2023 22:32 )

Pozor! Další expert Blesku! Nemohu dělat také experta???! Třeba na verbální schopnosti pana Bidena, který už nedá dohromady ani souvětí. A třes sice nemá…rovnou jde k zemi

Uživatel_5347357 ( 21. března 2023 22:20 )

Joe Biden je v podstatě chodící mrtvola, Scholz to je takový druhý Špejbl, Macronovi hoří Francie za prdxlí, a tak by se mohlo pokračovat dál. Jen tak mimochodem, kdy pak už umře na rakovinu Zeman, 100% prognóz věhlasných lékařů jsme mohli číst víc než dost. A to samé bude s Putinem!!! Západ je opravdu v naprostém úpadku, když se zabývá takovými hloupostmi. A tak přání je otcem myšlenky, do důchodu nebo dokonce do bedny se Putin určitě nechystá!!!!

fesak2 ( 21. března 2023 20:57 )

Největší Zrůda současnosti - putler

turista.z. ( 21. března 2023 20:37 )

Tak to je jiste nova zkusenost pro Putina, vzdy byl Bohem, a najednou musi żebrat o uctu, je to ted presne naopak,..

MUDr-Chocholousek ( 21. března 2023 20:06 )

Malá ruská tarantule. Jen ho zašlápnout.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa