Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Oblačno 14°C

Na hubeném Kimovi visí oblek. Na konferenci ho ale zastínil „superhrdina Kapitán KLDR“

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
13. října 2021
11:00

Voják v zářivě modré, přiléhavé kombinéze, doplněné jasně barevnou pokrývkou hlavy zastínil severokorejského vůdce Kim Čong-una během obranné konference, kterou KLDR uspořádala začátkem týdne v Pchjongjangu, napsal zpravodajský server The New York Post. Kim opět překvapil svou hubenou postavou, zdá se, že dál pokračuje se shazováním kilogramů. Jeho zdravotní stav včetně váhy vzbuzuje zájem expertů i laiků.

Zatímco Kim Čong-un obviňoval Spojené státy z nestability na Korejském poloostrově a sliboval, že KLDR vybuduje „neporazitelnou armádu“, sociální sítě jsou plné podivně oděného muže, který na fotografiích stojí v přísném pozoru. A v komentářích zaznívá, že právě tento muž je skutečným „severokorejským rakeťákem“ - v připomínce přezdívky, kterou Kim Čong-una hanlivě častoval předchozí americký prezident Donald Trump.

Severokorejský diktátor Kim Čong-un. Severokorejský diktátor Kim Čong-un. | Reuters

Muž v modrém byl jedním z desítek vojáků, kteří pózovali na fotografiích z obranné konference před vystavenou zbrojní technikou. Jeho lesklý oděv a červeno-modro-bílá čepice či přilba ostře kontrastovaly s olivovými vojenskými uniformami, které měl zbytek vojáků. Jen důstojník po jeho levici byl také v modrém - ale v jeho případě šlo o standardní uniformu.

„Kapitán KLDR“

Kim si pro tuto příležitost oblékl černý oblek v západním stylu. Ovšem většina pozornosti se - přinejmenším na internetu - soustřeďuje na záhadného muže. Na sociálních sítích už krom rakeťáka získal také označení „superhrdina“ či „Kapitán KLDR“ - podle komiksové postavy „Kapitán Amerika“.

Severokorejské státní sdělovací prostředky muže neidentifikovaly, ale podle Jeffreyho Lewise, odborníka z Middleburského ústavu mezinárodních studií v americkém Monterey, se pravděpodobně jedná o výsadkáře.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa