Středa 20. října 2021
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Polojasno 19°C

„Trump zhubnul deset kilo a je šťastnější.“ Exporadce: Ztratil přístup do kuchyně v Bílém domě

Autor: Darina Jíchová - 
12. října 2021
19:45

Jako prezident Spojených států Donald Trump každoročně přibíral na váze a lékaři mu pravidelně radili zhubnout až sedm kilogramů. Zdá se, že za nadbytek váhy mohl především stres, v prvním roce po odchodu totiž zhubnul už 11 kilogramů. Trump je nejen hubenější, ale podle svého někdejšího poradce a mluvčího je i „šťastnější a odpočatější“, uvedl list Daily Mail.

O exprezidentově momentálním rozpoložení s tiskem promluvil jeho exporadce Jason Miller. Prozradil, že Trump je opálený, odpočatý a spokojen, jeho hubnutí vysvětlil tím, že nemá přístup ke kuchyni Bílého domu, ta je totiž americkým hlavám státu k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Od ledna podle Millera shodil exprezident mezi 9 až 11 kilogramy.

Hubne Trump díky golfu?

Miller byl o víkendu za Trumpem na Floridě, kde ho navštívil v jeho sídle Mar-a-Lago, kam se Trump s manželkou Melanií a synem Barronem po odchodu z Washingtonu přesunul. „Můžu nahlásit, že prezident Trump je po odchodu z Bílého domu mnohem spokojenější a šťastnější, je opálený a odpočatý,“ popsal.

Turnberry, Trumpův golfový resort ve Skotsku. Turnberry, Trumpův golfový resort ve Skotsku. | Reuters

Podle Millera se zlepšil i jeho zdravotní stav, prezidentští lékaři Trumpa pravidelně upozorňovali, že by vzhledem ke svému onemocnění srdce měl snížit cholesterol v krvi, hubnout a více cvičit. Radili mu i pozměnit životní styl. Vypadá to, že se konečně začal řídit jejich doporučeními. Výhodou je také to, že nemá kuchaře „na zavolání“ a také to, že má více času na golf.

To, že prezidenti mají k dispozici kuchaře v jakoukoli denní a noční hodinu, potvrdil v roce 2020 někdejší šéfcukrář Bílého domu, který v tamní kuchyni působil v letech 2006 až 2014. „Vlastně jsme byli k dispozici nonstop,“ řekl Bill Yosses v rozhovoru s tiskem.

Exprezident miluje McDonalds

Poslední prezidentská lékařská prohlídka v roce 2020 ukázala, že Trump při svých 190 centimetrech a 110,6 kilogramu bojuje s nadváhou. Exprezident se mnohokrát přiznal, že miluje sladkosti a hlavně fastfoodové jídlo – preferuje McDonalds. Traduje se o něm, že na pracovním stole v Oválné pracovně měl tlačítko, kterým si volal o dietní Coca-Colu.

Se značnou nadváhou zápasí také Trumpův „kamarád“ Kim Čong-un. Severokorejský diktátor nicméně letos s kilogramy pořádně „zatočil“ a shodil už přes 20 kilogramů. Úbytek je na něm znatelný.

Video Kubáček o volbách: Černé vysvědčení pro Hřiba a Babiš jako budoucí prezident - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa