Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Oblačno, bouřka 27°C

„EU je silná a životem pulzující,“ míní Biden a notoval si s Macronem. Zaletí i do Bruselu

Autor: ČTK - 
12. června 2021
18:00

Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký prezident Joe Biden na summitu zemí skupiny G7 v jihozápadní Anglii. Jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron při rozhovoru s ním na oplátku ocenil současné směřování USA a vyzdvihl Bidenovu ochotu spolupracovat na mezinárodní úrovni.

Domnívám se, že Evropská unie je neskutečně silná a pulzující entita, která velkou mírou přispívá k schopnosti západní Evropy reagovat na ekonomické problémy a je páteří a oporou NATO,“ prohlásil Biden při dvoustranném jednání se svým francouzských protějškem.

Vrcholná schůzka aliance přitom čeká šéfa Bílého domu v Bruselu hned v pondělí, o den později bude jednat s šéfy unijních institucí.

Macron: Je skvělé mít prezidenta se zájmem o spolupráci

Biden a Macron na summitu v Carbis Bay spolu s dalšími představiteli ekonomicky silných zemí G7 jednají o pandemii koronaviru, životním prostředí, bezpečnosti, vztazích s Čínou a hospodářských tématech.

Jeden z přítomných reportérů se ho zeptal, zda jsou podle něj „USA zpět“, na což šéf Bílého domu reagoval pobídkou, aby otázku zodpověděl Macron. „Ano, zcela určitě,“ odpověděl francouzský prezident. „Je skvělé mít amerického prezidenta, který má velký zájem o spolupráci,“ pokračoval Macron.

Předchozí americký prezident Donald Trump ve vztazích se spojenci NATO volil soupeřivý přístup, připomněla agentura AP. Biden ale podle Macrona dal najevo, že partnerství je klíčové pro úspěšné vedení.

slafa ( 14. června 2021 05:02 )

Je vakcina nebezpecna? http­s://y­outu­.be/Du­2wm5nh­TXY

tomik007 ( 13. června 2021 00:57 )

TEPRVE ZACNE PULZOVAT az jim to bude ANDY sladit 😹😹😹

flesch2z ( 12. června 2021 21:27 )

Zase ta falešná chvála.
Ale zato Amerika umírá. Každý den se tam střílí, každý den je tam několik mrtvých občanů, a nikdo neprotestuje. Kdyby to byli černoši, tak už tam řve BLM. Takže v Americe jsou potichu vyvra6ďováni bílí občané.

kallup ( 12. června 2021 20:35 )

teda já věděl, že je biden mimo, ale že je mimo až takhle? ;o)))

Zobrazit celou diskusi
Další videa