Pátek 1. července 2022
Svátek slaví Jaroslava, zítra Patricie
Oblačno, bouřka 27°C

Emotivní prezident na hřbitově: Myslí na mrtvého syna. Mezi hroby přiznal Biden problém

Autor: Darina Jíchová - 
16. dubna 2021
05:20

Prezident Spojených států Joe Biden tento týden vyrazil na Arlingtonský národní hřbitov, kde je pohřbeno nespočet vojáků, od veteránů občanské války po oběti nejnovějších konfliktů. Prezident zamířil k hrobům padlých během války v Aghanistánu. Návštěva hřbitova ho velmi dojala a Biden přiznal, že si pokaždé vzpomena na svého syna Beaua, který v roce 2015 podlehl rakovině, uvedl list Daily Mail.

„Mám problémy s tím chodit na hřbitov, nedokážu nemyslet na syna, který se vzdal místa generálního prokurátora v Delaware a pyšně si oblékl uniformu, protože věřil, že je to správná věc,“ připustil prezident v emotivním rozhovoru s novináři na Arlingtonském hřbitovu.

Prezident vzpomínal na syna

„Jen se na ně podívejte, je těžké tomu uvěřit, že?“ řekl, když se díval přes řady hrobů amerických vojáků. Dodal, že ukončit už dvacet let trvající konflikt v Afghánistánu a stáhnout americké vojáky domů pro něj nebylo těžké rozhodnutí. Vojáci by Afghánistán měli opustit do 11. září. Vysvětlil také, že k rozhodnutí stáhnout vojáky přispěla i vojenská zkušenost jeho zemřelého syna.

„Jsem stále ohromen tím, jak generace za generací, ženy a muži, jsou připraveni položit životy za svou zemi,“ navázal Biden. Připomněl, že jeho syn Beau také sloužil v armádě a byl nasazen v roce 2008 v Iráku. „Jsem první prezident za posledních 40 let, který ví, jaké je to mít dítě ve válce. Děkuju všem, kdo sem i v dešti přišli,“ obrátil se na novináře po svém projevu. Biden s sebou sice deštník měl, ale neotevřel ho.

Video  Biden upadl na schodech při cestě do Air Force One. Hned natřikrát  - Reuters
Video se připravuje ...

wenzel trousil ( 16. dubna 2021 10:39 )

Pomalu se zapomíná, kolik hrůzy, utrpení a šílených krutostí na všech stranách představovala válka ve Vietnamu. Nakonec konflikt zaplatilo životem 58 000 amerických vojáků a na 2,5 milionu Vietnamců. Jenže minimálně další 4 miliony Vietnamců a pochopitelně také tisíce amerických vojáků bylo vystaveno účinkům tzv. taktických herbicidů, zejména defoliantu Agent Orange - prudkého jedu, který byl rozprašován nad vietnamskou džunglí a dodnes působí těžké zdravotní problémy obrovskému počtu nevinných lidí.

wenzel trousil ( 16. dubna 2021 09:24 )

Dedku!! Pri dalsi nocni strelbe v Mineapolis zemrelo 8 lidi a dalsi byli zraneni!! Zazakladni lidska prava u vas doma! Vzdyt to je hruza! Za ty ron slzy, komiku!! A misto skadleni Ruskeho medveda se postarej o lidska prava doma!! Vzdyt vy jste stat plnej teroristu!!! CEle USA je jedno velke nebezpeci pro svet!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa