Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

„Prvního psa“ čeká už druhá převýchova. Bidenův ovčák z útulku znovu útočil v Bílém domě

Autor: Darina Jíchová - 
13. dubna 2021
11:32

Německý ovčák amerického prezidenta Joea Bidena musí pryč z Bílého domu, Major má na svědomí dva incidenty, při kterých pokousal dva pracovníky prezidentského sídla. Jedna převýchova evidentně nestačila a tříletý ovčák znovu poputuje na trénink, tentokrát už ne až do Delaware, Bidenova domovského státu, ale jen kousek od nového domova, uvedl list Daily Mail.

Major, kterého si Bidenovi adoptovali v roce 2018, nejprve na začátku března pokousal člena ochranky. Prezident ho následně, i s jeho čtyřnohým kolegou Champem, „vyhostil“ do Delaware na převýchovu. Sotva se pejsci vrátili zpět, Major napadl dalšího pracovníka Bílého domu. První dáma Jill Bidenová bránila ovčáka s tím, že si ještě nezvykl na nové prostředí, Biden zase, že ho překvapili cizí lidé.

Bidenova rodina vlastní dva německé ovčáky Majora a Champa Bidenova rodina vlastní dva německé ovčáky Majora a Champa | Instagram

Po druhém incidentu na konci března Major skončil na vodítku, podle nejnovějších zpráv ale na 2 týdny opustí prezidentské sídlo a absolvuje dodatečný trénink, aby se podobné události už neopakovaly. „Major, mladší z Bidenových psů, podstoupí dodatečný výcvik, který mu pomůže se adaptovat na nový život v Bílém domě,“ vysvětlil mluvčí první dámy Michael LaRosa.

Co bude s Champem?

„Jedná se o soukromé cvičiště ve Washingtonu, trénink zabere několik týdnů,“ dodal LaRosa, zatím se předpokládá, že Major bude mimo Bílý dům 2 týdny. Oba napadené v Bílém domě ošetřil lékař, naštěstí nedošlo k vážnějším zraněním. Chování mladého ovčáka ale vyvolalo obavy a debaty. Na rozdíl od Champa skončil na vodítku.

Staršímu z ovčáků je už 12 let, podle pracovníků z prezidentského sídla po Bílém domě chodí bez vodítka, pohybuje se pomalu a rád polehává, hlavně na zahradě na sluníčku. Oproti tomu Major je plný energii a lidé ho můžou spatřit, jak za sebou táhne člověka, který ho má zrovna na starost. Není jisté, jestli do „exilu“ kvůli mladšímu bráškovi musí i Champ.

Video Nelinka unikla smrti. V útulku se zotavuje, už je z ní malá čertice - Kateřina Lang

flesch2z ( 13. dubna 2021 16:08 )

To chce utratit jeho pána. Jaký pán, takový pes.

flesch2z ( 13. dubna 2021 16:07 )

Chytrej pes, ten ví, kdo je největší nepřítel lidstva i zvířat - Bílý dům.

verprag ( 13. dubna 2021 14:01 )

Bidenovi slouží jejich psi jen jako image ! Psi jednoduše nesnášejí kolem sebe tolik cizích lidí, kteří se o ně starají (jako je na foto)! A tak se pochopitelně proti tomu svým způsobem brání!

AbgebeSpermium ( 13. dubna 2021 13:13 )

To je proto, že ho vychovává ženská. A to stylem “pejsánku, pojď sem, nakryj mě!”

Zobrazit celou diskusi
Další videa