Čtvrtek 8. prosince 2022
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 2°C

Amanda nechala vyspávat i manžela. U domácího porodu osmého dítěte jí „asistoval“ jen pes

Autor: Darina Jíchová - 
7. dubna 2021
07:40

Britská pastevkyně, spisovatelka a hvězda seriálu „Naše yorkshirská farma“ Amanda Owenová (46) odtajnila, že své osmé dítě, dceru Clemmy (5), porodila sama doma na podlaze. Společnost jí dělal její pes, manžel spal v ložnici. Owenová má devět dětí, před porodem dcery si řekla, že to zvládne, uvedla stanice Sky News.

Neobvyklé okolnosti svého osmého porodu odhalila v jednom ze svých posledních rozhovorů. Owenová uvedla, že cítila, že už má dostatek zkušeností na to, aby domácí porod zvládla sama. Navíc je jejich farma přes 100 kilometrů vzdálená od nejbližší porodnice. I proto se rozhodla, že odrodí sama, překvapivé je, že ani manžela Clivea nevzbudila.

Pastýřce Amandě Owenové u porodu osmého dítěte asistoval jen pes, manžel spal. Pastýřce Amandě Owenové u porodu osmého dítěte asistoval jen pes, manžel spal. | Instagram Amandy Owenové

Rodinu proslavila právě série o životě na venkově, která běží na stanici Channel 5. „Naše místní porodnice je v Middlesbroughu, který leží asi 112 kilometrů od farmy. A po našich cestách to zabere hrozně času. Tak jsem si u dítěte číslo osm řekla: Kašlu na to a udělám to sama,“ prozradila Owenová. „Věděla jsem, že je ve správné poloze, takže když to přišlo, sešla jsem dolů a porodila před krbem, společnost mi dělal náš teriér,“ popsala pastevkyně.

Pastevkyně a rodičovství

Owenová dodala, že její manžel „zoufale netoužil být u porodu“, tak ho nechala spát v patře v ložnici. „Šla jsem ho vzbudit až potom i s miminkem,“ dodala. Vypověděla rovněž, že se snaží svoje děti naučit samostatnosti a nezávislosti, napomáhá jí k tomu domácí výuka. „Nemůžu být rodič typu vrtulník a neustále na ně dohlížet,“ prohlásila Owenová.

Postěžovala si také na tzv. generaci sněhových vloček, tedy ročníky 1995 až 2010. Jedná se o hanlivé označení jedinců z generace Z, kteří jsou zaměřeni hlavně sami na sebe a věří ve svou jedinečnost. Podle Owenové tito lidé a děti „nejsou schopni nic udělat a dokázat“. „Nemají ani ponětí, jak se postarat sami o sebe, nemají pracovní morálku. A je to naše chyba jako jejich rodičů,“ uvedla, že chyby podle ní rozhodně nejsou jen na straně generace jako takové.

Video  Kočka sama vzala svá koťata k veterináři. Dostala kapky do očí.  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa