Úterý 26. leden 2021
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, sněžení 1°C

Gay orgie stála bojovníka za „tradiční rodinu“ křeslo. Organizátor: „Chodíme sem za sexem“

Autor: Darina Jíchová - 
4. prosince 2020
13:09

Bary a restaurace jsou v Belgii kvůli pandemii koronaviru uzavřené, to ale nezastavilo Davida Manzheleye (29), aby minulý pátek v centru Bruselu uspořádal tajný večírek. Jenže tahle party se zvrhla v politickou kauzu. Jedním z účastníků party, která se podle tisku změnila v homosexuální orgii, byl totiž maďarský politik József Szájer, nyní již bývalý člen strany Fidesz premiéra Viktora Orbána. Skončil i coby europoslanec. „Nedělali jsme nic špatného,“ řekl organizátor pro belgický list Het Laatste Nieuws.

Organizátor akce, která stála křeslo Józsefa Szájera, uvedl, že si nebyl vědom toho, že by mezi hosty byl i maďarský europoslanec. „Na večírky pozvu svoje kamarády, a ti většinou přivedou další svoje známé,“ prohlásil devětadvacetiletý doktorand Manzheley. 

Trvá na tom, že se on ani dalších zhruba 20 mužů ničím neprovinili a podivil se nad tím, že je policisté chtěli legitimovat, i když je zastihli zcela nahé.

Szájera prý vůbec nezná, neví ani o tom, že politik vystupuje proti LGBT komunitě a prezentuje se jako bojovník za „tradiční rodinu a hodnoty“. „Toho muže vůbec neznám,“ prohlásil Manzheley, Szájera tedy na večírek musel pozvat nějaký jejich společný známý.

„Chodí se sem za sexem“

Policie v pátek 27. listopadu objevila na večírku 25 mužů včetně Szájera, europoslanec se pokusil utéct po okapu. Podle informací tisku se party konala v budově Monroe baru. Strážníkům ale neunikl, v jeho batohu našli drogy, o kterých tvrdil, že nejsou jeho. Snažil se bránit politickou imunitou, ale ani to mu neprošlo.

Szájer následně uvedl, že on osobně žádné drogy neužil, a nabídl, že podstoupí test přímo na místě, ale policisté mu ho neudělali. V Belgii platí přísný zákaz shromažďování, lze se setkávat pouze s jednou další osobou. Organizátor večírku Manzheley trvá na tom, že všichni jeho hosté byli „velmi opatrní“, navíc že „všichni už prodělali koronavirus“.

„Zcela upřímně, nevím, kde je problém. Mezi hosty byli dva ošetřovatelé a ti si také nemyslí, že by to bylo nebezpečné,“ sdělil tisku Manzheley.

„Povídali jsme si, pili jsme – jako v kavárně. Jediný rozdíl byl, že v mezičase jsme spolu měli sex. Neposedáváme kolem a nepijeme čaj, chodí se sem za sexem. Co je na tom špatného, jsme dospělí, všechno proběhlo po vzájemném souhlasu,“ řekl Manzheley.

Belgická prokuratura oznámila, že 20 ze zadržených mužů dostalo pokutu ve výši 6 605 korun. Szájer se v pondělí 30. listopadu omluvil. „Hluboce lituju, že jsem porušil restrikce spojené s koronavirem, z mé strany to bylo nezodpovědné,“ uvedl. Jeho straníci včetně premiéra Orbána od něj dali ruce pryč.

Hosté se svlékají už při příchodu

Manzheley dodal, že v pátek se u něj sešlo kolem 30 lidí. „Jindy jich tu bývá až 100,“ přiznal v rozhovoru pro agenturu Reuters, ve své výpovědi si trochu protiřečil se slovy pro deník Het Laatste Nieuws, protože připustil, že Szájera poznal. Dále uvedl, že se jeho hosté hned při příchodu vysvlečou do naha, někteří z nich se oblečou do latexu či dalšího fetišistického oblečení.

„Blíží se nám Vánoce a lidé žízní po schůzkách a večírcích. Je naprosto normální, že lidé z gay komunity hledají způsoby, jak se navzájem potkávat. Ano, on (Szájer, pozn. red.) tu byl přítomný stejně jako další politikové z různých zemí,“ zakončil Manzheley.

Video „Letos raději bez Mikuláše.“ Havlíček v Blesku o rozvolňování: Otevřou obchody v pondělí? - Pavlína Horáková, Lukáš Červený, Jakub Veinlich

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud