Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

České rozvolnění: Přeplněný Staromák, útok na hospody, kadeřnice na roztrhání. A haldy rezervací

 • Autor: Zpravodajové Blesku - 
  4. 12. 2020
  05:00

  Zajít si na pivo? Na svařák? Koupit si boty? Nechat se ostříhat? Češi tu možnost od včerejška opět mají, s uvolněním koronavirových opatření se po bezmála dvou měsících otevřely obchody, restaurace, kadeřnictví a další provozovny. Mnohé jsou už teď zahlceny rezervacemi do konce roku, někde ale mnohem déle. Blesk pro vás včerejší velké otevírání mapoval.

 • 1.Václavské a Staroměstské náměstí

  Tlačenice u svařáku

  Lidé si s radostí užívali zrušení zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti. A útokem vzali třeba stánky na Staroměstském náměstí v Praze. Nechyběly roušky, dvoumetrové rozestupy však dodržoval málokdo. 

  V osm a devět hodin večer byly „Staromák“ a stejně tak i Václavské náměstí zcela plné a největší fronty se tvořily u stánků s občerstvením. Nově také nemuseli Češi pospíchat domů na jedenáctou večer, protože byl zrušen i zákaz vycházení. 

  Koronavirus v Česku: Centrum Prahy bylo ve čtvrtek v den rozvolňování plné lidí (3.12.2020)Koronavirus v Česku: Centrum Prahy bylo ve čtvrtek v den rozvolňování plné lidí (3.12.2020) | Blesk:David Malik - CNCenter A.S.

 • 2.Kavárna, Karlovy Vary

  Servírky se nemohly dočkat

  Radostí a dobrou náladou hýřily servírky v kavárně a vinárně MIMO - bacaro & botega v Karlových Varech. Po dlouhé pauze se prvních hostů nemohly dočkat. „Do práce jsem se opravdu těšila. A je to oboustranné, naši zákazníci se jen hrnou. Následující dny už se plní rezervacemi. Přeci jen je kapacita našeho podniku omezená na polovinu,“ popsala s úsměvem servírka Míša.

  Na skleničku vyrazily po práci i kamarádky (zleva) Dáša, Míša a Katka. Kavárna v Karlových Varech mohla znova otevřít (3.12.2020)Na skleničku vyrazily po práci i kamarádky (zleva) Dáša, Míša a Katka. Kavárna v Karlových Varech mohla znova otevřít (3.12.2020) | Blesk: Kateřina Moravcová

 • 3.Kosmetický salon, Liberec

  Chci už žít normálně

  Kosmetičce Petře Jiránkové (43) se ulevilo, že se konečně může zase potkat s klienty a žít trochu normálně. Uzavřením salonu v centru Liberce přicházela jen na nájmu, sociálním a zdravotním o 60 tisíc korun měsíčně! „Od státu jsem zatím nedostala jako náhradu ani korunu,“ postěžovala si Petra, která teď bude v salonu trávit až 12 hodin denně. „V diáři mám objednávky až do června,“ prozradila.

  Liberecká kosmetička Petra Jiránková (3.12.2020)Liberecká kosmetička Petra Jiránková (3.12.2020) | Blesk: Veronika Slavíková

 • 4.Kadeřnice, Strakonice

  Objednávají až na leden

  Ve strakonickém studiu Fantazie se před otevřením tři dny uklízelo, dezinfikovalo a připravovalo na první nedočkavé zákaznice. Majitelce kadeřnictví Miroslavě Novákové (46) lidé volali po dobu nucené uzavírky a chtěli se objednat. „Bohužel jsem jim nemohla nic slíbit. Do poslední chvíle jsme ani my nevěděli, co bude,“ řekla Blesku. Telefon nepřestával zvonit ani včera po celý den. „Zákaznice mi volají už od rána. Bohužel mám do Vánoc obsazeno,“ povzdechla si s tím, že zákaznice se už objednávají i na leden.

  Majitelka strakonického studia Fantazie Miroslava Nováková (3.12.2020)Majitelka strakonického studia Fantazie Miroslava Nováková (3.12.2020) | Blesk: Vlaďka Hradská

 • 5.Posilovna, Zlín

  Roušky lidi odrazují

  Přestože první nadšenci brali za kliku už při otevření v sedm ráno, žádná sláva to včera ve Fitness centru ve zlínské Sportovní hale nebyla. „Patříme k větším zařízením svého druhu, na pěti stech metrech čtverečních tu může podle nařízení vlády cvičit naráz třiatřicet lidí. Ale tolik jich tu rozhodně nebylo, přišla tak čtvrtina,“ popsal šéf Radek Plhák (48) s tím, že spoustu lidí odrazuje povinnost nosit při cvičení roušky.

 • 6.Obchod s oblečením, Plzeň

  Bojí se, že do Vánoc zase zavře

  S neskrývanou radostí včera otevřel svůj obchod se sportovním oblečením v Galerii Dvořák v Plzni majitel Radek Motlík (50). A lidé vzali jeho krám útokem. „Spíš než dárky k Vánocům bych si tady chtěla koupit něco pro sebe,“ přiznala jedna z prvních klientek Monika Volfová (25). „Zákazníci houfně nakupují. Doufám, že to do Vánoc vydrží. Mám ale obavu, aby obchod po svátcích zase nezavřeli, kdyby se covid zase rozjel,“ přiznal Motlík.

  Otevřít mohl i plzeňský obchod s oblečením (3.12.2020)Otevřít mohl i plzeňský obchod s oblečením (3.12.2020) | Blesk: Zbyněk Schnapka

 • 7.Hospoda, Praha

  Ať PES zůstane

  Pivem a vydatnou dršťkovou polévkou uvítali první hosty v pražské Restauraci U Pinkasů. „Jsme šťastní, že po padesáti dnech frustrace nejen otevíráme, ale nemuseli jsme nikoho propustit,“ prozradil šéf František Novotný. Strach má z toho, že systém PES se opět vrátí na čtvrtou úroveň a on by zase musel zavřít. „Proto jsme připravili a dodržujeme co nejpřísnější hygienická nařízení. Kromě povinných opatření v restauraci každou noc probíhá sanitace ozónem a zároveň spoléháme na naše hosty, že budou respektovat pravidla.“

  Znovuotevření pražské Restaurace u Pinkasů, 3. prosince 2012.Znovuotevření pražské Restaurace u Pinkasů, 3. prosince 2012. | Blesk:MICHAL PROTIVANSKÝ / CZECH NEWS Michal Protivansky/CNC

 • 8.Restaurace, Ostrava

  Prosinec máme naplněný

  Po jídle a pití dychtící zákazníci včera slušně zaplnili sál restaurace Kozlovna U Ježka v Ostravě-Hrabůvce. „Jsem moc rád. Bylo smutné, když hospoda zela prázdnotou,“ řekl Blesku šéf Jan Ptáček (39). „Měli jsme obavy, zda lidé přijdou, panovala nervozita,“ dodal s tím, že má radost i z narůstajícího počtu rezervací. Objednávky už má prý prakticky na celý prosinec.

  Jan Ptáček, šéf ostravské Kozlovny U Ježka (3.12.2020)Jan Ptáček, šéf ostravské Kozlovny U Ježka (3.12.2020) | Blesk: Michal Charbulák

 • 9.Rodinná prodejna, Kostelec

  E-shop nepomohl

  S radostí otevřeli v rodinné prodejně obuvi ARNO v Kostelci na Zlínsku. „Zaměřujeme se na zdravotní obuv pro starší zákazníky a českou certifikovanou pro děti. Boty je ale nutné vyzkoušet. E-shop nám nepomohl,“ řekli manželé Jiří (74) a Zdenka (68) Ondrovi a jedním dechem si postěžovali: „Přišli jsme o 70 procent sezóny. Mrzelo nás, že nebyly rovné podmínky pro prodej.“ Dopoledne přišla do obchůdku desítka zákazníků. „Konečně. Nakupuji zásadně tady. Odpoledne přijdu ještě se syny,“ řekla věrná zákaznice Šárka (49).

  Paní Šárka z Kostelce (vpravo) si vybrala do sněhu a mrazu sněhovky (3.12.2020)Paní Šárka z Kostelce (vpravo) si vybrala do sněhu a mrazu sněhovky (3.12.2020) | Blesk: Slávka Červená

thomasino18 ( 5. prosince 2020 08:25 )

Miloš měl pravdu,tupé ofce vyrazily utrácet navzdory nebezpečí nákazy.

thomasino18 ( 5. prosince 2020 08:22 )

A pak si exekutor s nálepkama příjde polepit zabavené

Pohybovenadany ( 5. prosince 2020 01:25 )

Co kecáš....je vakcína, nic se nám nemůže stát !!!

Pohybovenadany ( 5. prosince 2020 01:22 )

Ovce poslouchejte dobře...čím víc si v bance vypujčiš , tím víc ušetřiš . Utrácejte před Vánocema co můžete ! Banka všechno zaplatí !!!

BJELOUSEK ( 4. prosince 2020 19:06 )

Revoluce??? V ČSSR žádná revoluce nebyla !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud