Pondělí 18. leden 2021
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno -5°C

Nechutná mela v parlamentu: Na premiéra házeli vnitřnosti, vzduchem létaly i pěsti

Autor: ČTK - 
27. listopadu 2020
14:00

Zákonodárci z hlavní tchajwanské opoziční strany dnes způsobili rozruch v parlamentu, když kvůli vyhrocenému sporu o dovoz vepřového masa z USA hodili na premiéra kbelík s vnitřnostmi. Poslanci si také uštědřovali rány a premiér v nastalém chaosu nemohl zodpovědět dotazy, informuje agentura Reuters.

Prezidentka Cchaj Jing-wen v srpnu oznámila, že tchajwanská vláda od ledna příštího roku povolí dovoz amerického vepřového obsahujícího raktopamin, stimulant urychlující růst svalové tkáně a naopak snižující růst tuku. Látka je v Evropské unii i Číně zakázaná, i v USA se na ni vztahují omezení. Proti oznámeným změnám se postavila opoziční Národní strana (Kuomintang), která argumentuje obavami o bezpečnost potravin.

Video Mela v tchajwanském parlamentu - Reuters

Od srpna pak členové Národní strany proti rozhodnutí v parlamentu protestují a brání premiérovi Su Čen-čchangovi v jeho vystoupeních tím, že se vměstnají na pódium, na kterém při mluvení stojí. Členové vládní Demokratické pokrokové strany se dnes pokusili premiérovi zajistit možnost mluvit a před pódiem utvořili ochranou bariéru, zatímco zákonodárci z Národní strany mávali transparenty, pískali na píšťalky nebo troubili. Když pak premiér začal mluvit, poslanci jeho směrem mrštili kbelík s vepřovými vnitřnostmi.

Nechutná a smradlavá akce

Demokratická pokroková strana chování svých rivalů odsoudila jako plýtvání jídlem, postěžovala si, že podlaha zasedací místnosti byla „smradlavá“ a „nechutná“, a vyzvala k rozumné debatě. Národní strana na to odpověděla, že opozice si nemohla pomoci, aby neudělala vše pro ochranu zdraví lidí a zajištění potravinové bezpečnosti.

padouch236 ( 27. listopadu 2020 17:39 )

Vystrčile mazej tam, máš tam kamarády, třeba tam zbyl kousek pro tebe...

majke79 ( 27. listopadu 2020 15:39 )

To je naučil tajvanec Vystrčil

karoly ( 27. listopadu 2020 14:55 )

Vystrčile,co ty na to?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud