Neděle 24. leden 2021
Svátek slaví Milena, zítra Miloš
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

„Princezna bláznivka“, schytává to premiérova snoubenka. Vyštípala hlavního poradce?

Autor: Darina Jíchová - 
27. listopadu 2020
10:00

„Noc vysokých podpatků“, i tak se v britském tisku mluví o rezignaci předního stratéga britského premiéra Borise Johnsona, jedná se o aluzi na nacistickou čistku z roku 1934 známou jako noc dlouhých nožů. Dominic Cummings je považován za strůjce brexitu a Johnson si ho „držel“ v Downing street i přes skandál spojený s porušením koronavirových opatření. Noc vysokých podpatků rovněž odkazuje k domněnce, že za Cummingsovým odchodem může stát premiérova snoubenka Carrie Symondsová, která si od exporadce vysloužila dost nelichotivou přezdívku, uvedl list The Sun.

Symondsová je v tisku známá také jako „vydřička“, láskyplné oslovení používá v soukromí premiér Johnson. Cummings a jeho nejbližší spolupracovníci pro ni měli ale jiné jméno doplněné o emotikony.  Symondsovou, někdejší komunikační šéfku konzervativců a v současnosti de facto první dámu Velké Británie, označovali jako „Princeznu bláznivku“. V originále přezdívka zní „Princess Nut Nut“ nebo „Princess Nut Nuts“. Překlad slova princess je jasný, slovo nut v první řadě znamená ořech, přeneseně a hovorově ale označuje blázna.

Britský premiér Boris Johnson se svou snoubenkou Carrie Symondsovou.Britský premiér Boris Johnson se svou snoubenkou Carrie Symondsovou. | Reuters

Oslovení „princezna“ si Symondsová vysloužila už dříve, a to pro svoje upjaté a někdy povýšené chování, komentují její odpůrci. Stejně tak několik jejích známých vypovědělo, že „Carrie umí být vášnivá, až šílená“. Podle reportérů deníku The Sun Cummingsovi lidé přezdívku doplňovali o emotikon princezny a dvou ořechů. „Princezna bláznivka“ ale není jediné přízvisko, které jí přisoudili, někdo jí říkal také „Cersei“ podle pletichářské postavy královny z fantasy série Hra o trůny.

Downing street: Útoky na Carrie jsou nefér

„Tohle je zbabělá a krutá snaha Carrie ublížit,“ okomentoval pro deník The Telegraph jeden ze zaměstnanců Downing street. „Snaží se být moderní princezna Diana,“ reagovali Cummingsovi kolegové. Podle nich Symondsová touží být středem pozornosti médií, což mnohokrát vedlo ke sporu s premiérovými poradci a vyvrcholilo nejen rezignací Cummingse, ale i odchodu Johnsonova komunikačního šéfa Leea Caina.

„Má čím dál větší vliv na premiérova rozhodnutí. Není spokojená být šedou eminencí a stát v pozadí trůnu, ona chce na trůnu sedět,“ přidal se další z Cummnigsova týmu. „Má vlastní propagandu a tým vlastních lidí, myslí si, že je nejdůležitější osobou v Downing street. Má svůj vlastní dvůr, stylizuje se do novodobé princezny Diany. Borisovi vůbec nepomáhá, všechno se točí jen a jen kolem ní,“ dodal.

„Útoky na Carrie jsou nefér. Je to mladá matka, která si prošla těžkým traumatem, když její partner sváděl nebezpečnou bitvu s koronavirem. Snaží se vychovávat syna, kterému je stěží půlroku,“ zaznívá z Downing street na obranu Symondsové. Cummingsovi lidé ale dodávají, že Symondsová premiérovi volá až 20krát denně a „kontroluje ho“, tato obvinění Downing street rovněž popřela.

Symondsová měla „pifku“ na Cummingse i Caina

Podle britského tisku byla Symondsová dlouhodobě nespokojená s tím, jak se Cummings chová ke svým mladým kolegům a hlavně kolegyním, nelíbilo se jí ani, že ho načapali, jak porušuje opatření spojená s koronavirem. To pobouřilo i britskou společnost, Johnson byl kritizován za to, že Cummingse nevyhodil.

Vrcholem všeho byly nelichotivé zprávy o Symondsové, jejichž autorem byl podle zdroje tisku právě Cummings. Musel na kobereček před Johnsona a následně rezignoval, podle oficiální verze odešel, protože neměl v plánu v Downing street zůstat déle než rok. Původně se předpokládalo, že ve službách premiéra zůstane do konce tohoto roku, tedy do konce přechodného období po odchodu Británie z Evropské unie.

Symondsová rovněž těžce nesla, když se dozvěděla, že její snoubenec chce z Caina udělat svého personálního šéfa. Podle svědků jí „totálně ruply nervy“. Johnson nakonec plánované povýšení stáhl, mezi Cainem, „věrným stoupencem Cummingse“, a Symondsovou je zlá krev, v roce 2016 totiž získal místo na ministerstvu zahraničí, o které usilovala.

Video Johnson mezi ovcemi, voliči, studenty či mechaniky v depu formule: Britský premiér pak triumfoval v předčasných volbách - Reuters

villon ( 27. listopadu 2020 11:08 )

Tahle kočanda naprosto válcuje v popularitě vévodkyni Kate, a to jí v Bucku nehodlají darovat. Jenže když si vybraly neurotickou a depresivní seschlotinu, nemůžou se divit, ani brexit neotřásl dobrym vkusem britských džentlmenů a jejich sklony milovat holky s ďáblem v těle (naše prostitutky by mohli po nájezdech rowdies vyprávět ). Čili nezbívá než intrikovat a vést kampaně jako proti Mégane, jenže Veverka se na gerontopsychouše z Bucku může zvisoka vis_rat, patří ji srdce lidu.
Podle posledního žebříčku The Kingdom sex report je Veverka o jasných sto bodů v čele, náleduje Mégane a na třetim místě se zubi nehty drží pani Alžběta (spekuluje se že její hlasi jsou zfalšované). Kate se propadla na místo patnácté až za mistrini anglie v běhu na 100 metrů, která nemá vubec žádný zadek ani kozi. Prostě totál debakl. Mezi seriosními komentátory se dokonce hovoří o "Katerloo".

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud