Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Modelku Trumpovou vystřídá profesorka angličtiny. „Joe mi ji ukradl,“ říká o Bidenové exmanžel

Autor: trm, Darina Jíchová - 
7. listopadu 2020
21:50

S novým prezidentem USA přijde do Bílého domu i nová první dáma. Původně slovinskou modelku Melanii Trumpovou (50) vystřídá profesorka angličtiny o téměř 20 let starší Jill Bidenová (69). Pro ni jde o návrat, za prezidentství Baracka Obamy byla „druhou dámou“. Už během kampaně svého muže řekla, že by dál chtěla učit. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.

Melania Trumpová byla oblíbeným terčem médií, hlavně díky vytříbenému vkusu a oblibě v modelech světových návrhářů, známá je její záliba v lodičkách Christian Louboutin. Třeba k volební urně oblékla šaty značky Gucci v přepočtu za 100 tisíc korun, doplnila je kabelkou Hermés. Během prezidentování Donalda Trumpa se věnovala především charitě. 

Jill Bidenová je profesorkou angličtiny. Učitelského stupínku se nevzdala ani v letech 2008 až 2016, kdy byl její manžel viceprezidentem Baracka Obamy a ona „druhou dámou“. Dál působila na Northern Virginia Community College. „Nikdy nejsem za druhou dámu. Občas se mě někdo zeptá:‚Jste manželka Joe Bidena? ' A já řeknu ‚je to jeden z mých příbuzných‘,“ řekla Jill Bidenová ke kantořině v rozhovoru v roce 2013.

Držitelka doktorátu z pedagogiky se práce vzdala částečně jen letos. Na kampaň svého manžela si vzala volno. Už během ní ale říkala, že by i v případě zvolení Joe Bidena prezidentem chtěla učit dál. „Ráda bych. Pokud se dostaneme do Bílého domu, budu pokračovat ve výuce,“ řekla v srpnu v rozhovoru pro CBS „Chci, aby si lidé vážili učitelů,“ doplnila Bidenová.

Joe a Jill Bidenovi se vzali v roce 1977 a pro oba to je druhé manželství. Zatímco Joe Biden přišel o první ženu tragicky, když zemřela v roce 1972 při autonehodě i s jejich maličkou dcerkou, první manželství Bidenové skončilo rozvodem. 

A byl to její první manžel  Bill Stevenson, kdo se podělil s médii o příběh jejich soužití a tvrdí, že Joe Biden mu Jill přebral. „Joe Biden mi Jill ukradl,“ prohlásil Stevenson v rozhovoru s Daily Mailem. „Považoval jsem ho za kamaráda, oba mi lhali,“ dodal, že Bidenovi veřejně lžou o tom, jak se seznámili.

Historka o rande naslepo, kde se do sebe zamilovali, kterou budoucí první pár USA říká, je podle něj smyšlená. Biden tvrdí, že v březnu roku 1975, kdy už se jeho současná manželka rozváděla, viděl její fotku a přes svého bratra si s ní domluvil schůzku.

Stevenson ale vypověděl, že se s Bidenem on a Jill seznámili v roce 1972 během Bidenovy první kampaně do senátu. Demokrat byl v tu dobu rovněž ženatý. „Pracovali jsme na jeho kampani,“ sdělil tisku Stevenson. Poprvé je začal podezřívat z nevěry v srpnu 1974. „Jedna z Jilliných nejlepších kamarádek mi řekla, že si myslí, že se Jill a Joe extrémně sblížili,“ vysvětlil Stevenson.

Stevenson si je jistý, že jejich poměr začal v roce 1974. „Vím, co se dělo. Tenkrát u nás v klubu měl hrát Bruce Springsteen a já jsem mu předem musel jet zaplatit do New Jersey, chtěl jsem, aby Jill jela se mnou, ale řekla ne. Řekla, že má dost práce, že se musí postarat o Joeovy děti, Beaua a Huntera. Setkání se Springsteenem byla dost velká věc a já netušil, že si s Joem byla tak blízká,“ vzpomíná Stevenson. Zároveň ale novinářům zopakoval, že Jill bude skvělou první dámou. 

Video  Melania versus Ivanka: Trumpovy ženy se moc nemusí  - Reuters
Video se připravuje ...

Arany ( 8. listopadu 2020 00:14 )

Asi bude lepší první dámou. Intelekt přebije jakoby prázdnou krásu. V ostatních případech se máme na co těśit. Svět se mění každý den.

corsa ( 7. listopadu 2020 23:14 )

Nevěřím jim. Kdo z Ameriky uteče, vyhraje....Amerika zčerná.

frantacizek ( 7. listopadu 2020 22:02 )

tak i na místě 1. dámy se vše intelektuálně otočí, tady ale asi ne jen o 180 stupňů, ale rovnou možná 720.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa