Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

„Byla jsem vyděšená a bezmocná.“ Macronová (67) otevřeně o porodu prvního dítěte a pláči

Autor: Darina Jíchová - 
15. září 2020
08:10

První dáma Francie Brigitte Macronová (67) velmi zřídka podává rozhovory, výjimku udělala během karantény v Elysejském paláci. Zdá se, že se během pandemie zbavila nechuti k interviewům a v září svolila k dalšímu. Jedním z jeho témat bylo i narození jejího prvního dítěte, syna Sébastiena Auzièrea. Macronová se svěřila s tím, že byla po porodu „vyděšená“ a že se „cítila bezmocně“, uvedl list Daily Mail.

Macronová se otevřela pro francouzský lifestylový magazín Elle a zavzpomínala na to, když ve svých 21 letech porodila svého prvního potomka, s exmanželem Andrém-Louisem Auzièrem má celkem 3 děti. Syn Sébastien se narodil hned rok po svatbě. V rozhovoru pro Elle uvedla, že její rozpoložení po porodu je téma, které dlouho nebyla schopna s nikým rozebírat, natož pak se svými dětmi.

První dáma Francie Brigitte Macronová se vrátila za katedru, v učebnách dodržuje restrikce a vyučuje v roušce (10. 09. 2020). První dáma Francie Brigitte Macronová se vrátila za katedru, v učebnách dodržuje restrikce a vyučuje v roušce (10. 09. 2020). | Instagram Tristana Brometa

Macronová: Nikdo vám neřekne, jak je to těžké

„Pamatuju si, jak jsem stála před porodnicí a čekala jsem, až pro mě a malého přijedou, abychom mohli domů. Toužila jsem po tom, obrátit se a schovat se v nemocnici,“ zmínila první dáma Francie.

„Byla jsem vyděšená, bála jsem se, že se nedokážu postarat o vlastní dítě. Bála jsem se, že se mu něco stane. První tři týdny dnem i nocí jen plakal a já byla bezmocná,“ svěřila se Macronová a dodala: „Být prvorodičkou je těžké a nikdo vám to neřekne.“

„Nikde se nemluví o tom, jak opuštěné a bezmocné můžou být mladé maminky. Mně bylo tenkrát jednadvacet let,“ připustila, že mnohokrát volala svému doktorovi, aby se ujistila, že je její syn v pořádku. V rozhovoru se ale vyhnula tomu, že se později zjistilo, že její syn má skutečně zdravotní problém, malý Sébastien musel na operaci.

V rámci rozhovoru první dáma rozebírala i zločiny na dětech a pedofilii, další téma, o kterém se moc veřejně nemluví a o kterém pro ni bylo těžké mluvit s vlastními potomky. „Pokaždé, když jsem to načala, přerušili mě s tím, že o tom vědí, že jim to říkali ve škole,“ uvedla Macronová.

Netypická romance s prezidentem

První manželství Macronové trvalo do roku 2006, kdy se rozvedla a o rok později provdala za současného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona (42). Jejich atypický vztah začal na lyceum v Amiensu, kde tehdy devětatřicetiletá první dáma vyučovala a patnáctiletý Macron studoval. Chodit spolu začali už „na škole“ a vztah pokračoval, i když Macronová zůstávala vdaná.

Macronovi jsou bezdětní, prezident se v minulosti nechal slyšet, že děti mít nepotřebuje. Macronová má 7 vnoučat, které ji a prezidenta často navštěvují.

1pravda1 ( 15. září 2020 14:20 )

Když téměř 40 letá žena svede patnáctiletého studenta, normální to není... ale vydrželi spolu... a nyní by mohli přinést něco z dětství Macrona, - chyběla mu matka?

drazor ( 15. září 2020 14:00 )

Ona ještě žije? Pomalu pamatuje Hitlera v Paříži.

aeraluna ( 15. září 2020 11:46 )

Dáma si nepamatuje co měla předevčírem k večeři, ale bude tady infantilně plácat o tom, jak bylo v druhohorách

adeso ( 15. září 2020 11:20 )

jak je stará tak je to afektované tele

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa