Výbuch a pak obří plameny: Při požáru vojenské lodi se zranilo 18 námořníků

Autor: ČTK - 
13. července 2020
07:05

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl v pondělí prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Místní hasiči k výsadkové lodi U.S.S. Bonhomme Richard dorazili ve chvíli, kdy se z několika míst plavidla už valil hustý kouř až do výšky kolem 250 metrů. Požár, který dosáhl závažnosti třetího stupně, podle úřadů vypukl v 08:30 kalifornského času (17:30 SELČ).

„Do místní nemocnice bylo přepraveno 18 námořníků se zraněními, která neohrožují jejich život,“ informovalo na twitteru americké vojenské námořnictvo. „Celá posádka je mimo plavidlo a nikdo nechybí,“ dodává se ve zprávě. Na palubě se v době vzplanutí ohně nacházelo přibližně 160 námořníků.

Příčiny požáru zatím nejsou jasné a vyšetřují se. Podle některých informací před jeho vypuknutím byla slyšet exploze.

petrolinda ( 13. července 2020 08:15 )

PROČ př této příležitosti nic o tom ,že 21 US států aktivovalo národní gardu?? Jste ticho jak prasata v žitě!!
Toto proboha lidi zajímá !
Pepa Goebels byl proti vám trapný čučkař.

petrolinda ( 13. července 2020 08:12 )

Až naše doba bude jednou středověk, nebudou lidé chápat debilitu lidí v tomto století. Tedy jestli lidstvo přežije.
Po celém světě se vyhazují ,utrácejí obrovské sumy na prostředky na zabíjení jiných lidí,národů.Světu vládnou a zezadu za špagáty vodí všechny vlády zbrojařské lobby,nebo fanatici,kteří si opravdu myslí že vyhrají,že přežijí v superkrytech apokalypsu.
Zatím co v témže století miliony dětí umírá hlady.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud