Vláda zakázala milencům sex, dopídily se noviny. Náměstek se před dotazy orosil

Autor: ČTK, sova - 
2. června 2020
12:35

Britská vláda se stala terčem vtipů kvůli novému pravidlu, které z důvodu šíření koronaviru zakazuje shromažďování dvou a více osob ve vnitřních prostorech a jemuž média okamžitě začala přezdívat „zákaz sexu“. Zřejmě nezamýšleným důsledkem nařízení totiž je i to, že jsou nyní nelegální také milenecké schůzky párů, které společně nežijí v jedné domácnosti. Kvůli vysvětlování nového pravidla se v úterý do prekérní situace dostal vládní náměstek Simon Clarke, napsala agentura Reuters.

„Nikdo se nesmí zúčastnit shromáždění dvou a více osob ve vnitřních veřejných či soukromých prostorech,“ stojí v nově formulovaném nařízení, které vstoupilo v platnost v pondělí. Výjimku přitom mají lidé jen ve vymezených případech - týká se to například pracovníků ve zdravotnictví, pečovatelů, rozvedených rodičů z různých domácností či hostů na pohřbu.

V podrobném vysvětlení pravidel navíc stojí, že „shromážděním“ se míní setkání dvou a více osob na stejném místě za účelem „jakékoli formy sociální interakce“ a „jakékoli formy společné činnosti“. Britská média okamžitě začala o tomto nařízení referovat pod heslem „bonking ban“ (zákaz sexu) a hashtag #sexban se stal hitem sociálních sítí.

Poslanec: K sexu venku nikoho nenabádáme

„Naším cílem je zajistit, aby lidé nezůstávali pryč z domu přes noc,“ vysvětloval v úterý náměstek Clarke v rozhovoru pro rozhlasovou stanici LBC. Moderátor však poté přivedl člena kabinetu do úzkých doplňující otázkou, zda si mají milenecké páry vykládat nařízení tak, že souložit napříště smějí jen venku.

„Je správné říci, že riziko nákazy koronavirem je venku mnohem nižší než uvnitř, ale samozřejmě nikoho nenabádáme, aby teď nebo kdykoli jindy něco takového venku dělal,“ řekl Clarke.

Lidé vtipkovali o speciální policejní jednotce

Na twitteru se rozproudily vášnivé debaty o tom, jak vláda hodlá nařízení vymáhat. Uživatelé vtipkovali třeba o tom, že policie bude muset založit speciální jednotku, která bude poslušnost občanů kontrolovat. „Budou klepat na dveře a na okna nebo posílat drony?“ napsala na sociální síti Jen Woodová.

Podle dalších může absurdita nového pravidla vést třeba k tomu, že lidé budou volat na nouzové linky s oznámením, že od sousedů slyší zvuky milostného aktu, ačkoli tam bydlí jen jediný člověk. „Je to ta nejhloupější věc, kterou jsem dnes slyšel... Monty Python stále žije!,“ napsal uživatel Minotaur.

bre-burda ( 2. června 2020 14:20 )

V této situaci oceňuji slova ministra Hamáčka: "Lidi, konejte s rozumem." Žádný příkaz ani zákaz nemůže platit absolutně, pak dochází k takovýmto paradoxům a nesmyslům.

Lubomr Babek ( 2. června 2020 13:16 )

Britové jsou pitomci, v podstatě všichni od ašského výběžku na západ od nás. Více není třeba k tomu dodávat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud