Trump to schytal od šéfky demokratů: Lhář a nejnebezpečnější člověk v dějinách USA

Autor: Darina Jíchová - 
5. března 2020
21:25

Nevraživost mezi prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem a demokratickou předsedkyní Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou je pověstná. V rozhovoru pro týdeník Variety Pelosiová dokonce Trumpa popsala jako „nejnebezpečnější osobu v dějinách USA“ a nechala se slyšet, že „země nevydrží další čtyři roky jeho vlády“.

Pelosiové došla s Trumpem trpělivost už minulý měsíc, kdy po jeho poselství o stavu unie před zraky všech zákonodárců a novinářů roztrhala prezidentovu řeč. „Byl to projev plný lží a polopravd,“ nechala se následně slyšet demokratka.

Video Boj mezi Trumpem a demokraty: Prezident nepodal ruku Pelosiové, ta roztrhala jeho řeč. - Reuters

„S Trumpem mám skutečný problém.“

„Právě teď máme v Bílém domě toho nejnebezpečnějšího člověka v dějinách USA. Když se podíváme zpátky na volby v roce 2016, nikdo nepochyboval o tom, že vyhraje Hillary. Nikdo si tehdy nemyslel, že by se někdo jako Donald Trump mohl stát prezidentem,“ sdělila Pelosiová reportérům Variety. „Mě osobně jeho vítězství zcela zdeptalo,“ přiznala v interview.

„Je to člověk, který neříká pravdu, nerespektuje ústavu a jeho lži jsou nebezpečné pro naše děti. Spojené státy prostě nevydrží další čtyři roky jeho vlády,“ prohlásila Pelosiová nekompromisně.

„Se současným prezidentem mám skutečný problém, opakuji a zdůrazňuji, že nectí naši ústavu a jeho akce se podepisují na našich dětech. Celé mé sdělení je o našich dětech, a kdokoliv, kdo jim ubližuje, by se měl mít na pozoru. Jsme lvice,“ varovala šéfka demokratů.

Pelosiová: Demokraté se musí probrat

„Jako demokrati se teď musíme probrat a mezi našimi kandidáty oddělit zrno od plév. Musíme ukázat jasný rozdíl mezi dvěma stranami, rozdíl musí být evidentní,“ politička zároveň věří, že USA jsou „schopné se plně vzpamatovat z Trumpovy prezidentury“.

„To je ta krása Ameriky, Trumpa přežijeme, vyrovnáme se s tím, co zemi udělal, a půjdeme dál,“ řekla novinářům. „Nancy Pelosiová je perfektní oponentka pro prezidenta Trumpa, zná pravidla politické hry. Jen se podívejte, co za posledních 18 měsíců dokázala: Dostala demokraty zpátky do hry a dotáhla je k vítězství u voleb v roce 2018, šla i do impeachmentu,“ popsal demokratku šéf stanice CNN Jeff Zucker.

Tvořivý Trump a jeho přezdívky

Pelosiová v USA získává obdiv, ale čelí i kritice. Prezident Trump, který je známý svou výbušnou povahou, si její poznámky nenechává líbit a útočí na Pelosiovou zejména na twitteru. Má pro ni i speciální přezdívku „šílená Nancy“. Trump proslul svými slovními výpady na sociálních sítích, kde si vylívá zlost na svých protivnících.

Prezidentovy příspěvky obvykle doprovázejí právě přezdívky, například své protikandidátce z voleb 2016 říkal „křivácká“ Hillary Clintonová, letošním soupeřům referuje například jako „ospalý“ Joe Biden, Elizabeth „Pocahontas“ Warrenová nebo „mini“ Mike Bloomberg. A do uzavření „vřelého přátelství“ se severokorejským diktátorem neřekl Kim Čong-unovi jinak než „malý tlustý rakeťák“.

Video Šéfka demokratů Pelosiová mírnila své straníky. - Reuters

Schlafenberg ( 6. března 2020 13:41 )

No to to schytal. Od takový hnusný sluníčkový báby je to kompliment.

hadisko ( 6. března 2020 08:14 )

jako u nás besti­e,lu­za,kři­váci,­udava­či,de­mokra­cie!!!

yokky ( 6. března 2020 00:03 )

Tato osoba uz mela byt davno pod drne­m...­..👍👍­👍👍👍👍👍👍­👍👍👍👍🐐🐐­🐐🐐🐐🐐🐐🐐­🐐🐐🐐🐐🐐🧞­‍♀️🧞‍♀­️🧞‍♀️🧞­‍♀️🧞‍♀­️🧞‍♀️🧞­‍♀️🧞‍♀­️🧞‍♀️🧞­‍♀️🧞‍♀­️🧞‍♀️🧞­‍♀️🧞‍♀️

poky-f ( 5. března 2020 22:08 )

To je ale odporná stařena !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud