Ministr s bratrem zmlátil Číňana a rozbili restauraci. Čaputová přijala jeho demisi

Autor: ČTK - 
28. ledna 2020
16:23

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v úterý přijala demisi ministra životního prostředí Lászlóa Sólymose, který ohlásil rezignaci minulý týden poté, co ho po výtržnosti v restauraci zadržela policie. Měsíc před parlamentními volbami Čaputová vedením úřadu pověřila ministra dopravy Arpáda Érseka, který je Sólymosým kolegou v menší vládní straně Most-Híd.

Sólymos spolu se svým bratrem v opilosti napadli personál čínské restaurace v centru Bratislavy. Jeden z jejích zaměstnanců byl pak převezen k ošetření do nemocnice. Ministrův bratr po vykázaní sourozenců z restaurace podle tisku kopl do prosklených dveří a rozbil je.

Rozhodnutí Sólymose hlava slovenského státu ocenila. „Schopnost přijmout odpovědnost za svou chybu by měla být důležitou výbavou každého veřejného činitele. Pan Sólymos tuto schopnost prokázal, a to není na Slovensku běžné,“ řekla Čaputová.

Slovenský opilý ministr řádil v centru Bratislavy, podle svědků šlo o místopředsedu vlády László Sólymose. Politika zadržela policie.Slovenský opilý ministr řádil v centru Bratislavy, podle svědků šlo o místopředsedu vlády László Sólymose. Politika zadržela policie. | Plus 7 dní/Monika Mikulcová

Většina ministrů si neudržela funkce

Loni v prosinci už rezignovala ministryně zdravotnictví Andrea Kalavská, když neuspěla s návrhem reformy nemocnic a s iniciativou, aby mateřské školy mohly přijímat až na výjimky jen očkované děti. Ministerstvo zdravotnictví po demisi Kalavské vede premiér Peter Pellegrini.

Během končícího čtyřletého volebního období si neudržela své funkce většina členů kabinetu, který nastoupil do úřadu po parlamentních volbách v roce 2016.

Například předloni z funkce premiéra odstoupil Robert Fico, a to v zájmu řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. V čele vlády ho vystřídal Pellegrini, který je místopředsedou Ficovy strany Směr-sociální demokracie.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 28. ledna 2020 18:14 )

ANO - a totok je terazky aj v Prahe

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! S dospělými 1 dítěArrow

Zavřít