Paterčata nadchla lidi. Máma Anča dohlížela na první dovádění vydřiček ve vodě

Autor: Darina Jíchová - 
24. ledna 2020
15:55

Jedním z největších lákadel britské Chester Zoo jsou paterčata vyder asijských, která se narodila na Vánoce. Sourozenci, tři holky a dva kluci, se právě začali učit plavat. Zoo první pokusy pěti půlkilových drobků sdílela na svých sociálních sítích a vyzvala fanoušky, aby vydřičky pomohli pojmenovat, informovala stanice ITV News.

Paterčata dosud zůstávala v noře se svými rodiči, přišel ale čas na první „lekci plavání“. Vydřičky poprvé ozkoušely vodu pod přísným dohledem své mámy Annie – Anči.

„Bylo úžasné pozorovat, jak si poprvé smočily pacičky ve vodě,“ komentovali dobrodružství vydřiček zaměstnanci zoo. „Sourozenci už nabírají sebedůvěru a skrz jejich počáteční stydlivost se ukazují jejich osobnosti,“ dodala manažerka Hannah Owensová.

Video Vydří radovánky v britské zoo - Reuters

„Annie a Wallace, rodiče tohohle vrhu, jsou ostřílení rodiče, svoje výrostky povzbuzovali v plavání, a co nevidět budou z paterčat profíci,“ chválila mláďata Owensová. Experti vysvětlili, že malé vydřičky zatím mají „dětskou srst“, která ještě není plně voděodolná a není schopná izolovat teplo. Doplnili také, že vydry asijské jsou nejmenší druh vydry na světě.

Vydřičky hledají jméno

Vydřičky ještě nemají jméno, do pojmenování vyder se na facebooku zoo mohou zapojit všichni milovníci zvířat. Anketě zatím vévodí jména s vánoční tematikou jako Louskáček, Santa nebo Noel. V oblibě jsou také jména inspirovaná sladkostmi Sušenka, Drobek, Haribo nebo Lízátko.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Bystrozraky1 ( 24. ledna 2020 16:33 )

Nádherné,ale při nadpisu mě polil mráz po zádech.Lekl jsem se,že se opět narodilo dalších pět parasitů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud