Írán nakonec černé skříňky sestřeleného letounu neodevzdá. Analýzu provede sám

Aktualizováno -
19. ledna 2020
13:15
Autor: ČTK, Mii - 
18. ledna 2020
15:35

Teherán popírá zprávu, že se rozhodl poslat do Kyjeva takzvané černé skřínky z ukrajinského letadla sestřeleného v Íránu. S odkazem na íránskou tiskovou agenturu IRNA to v neděli napsala agentura Reuters. Informaci, že íránské úřady předají Ukrajincům záznamníky s údaji o letu dopravního boeingu, na jehož palubě zahynulo všech 176 osob, přinesla v sobotu íránská agentura Tasním. Írán tvrdí, že jeho revoluční gardy ukrajinský stroj minulý týden krátce po startu z teheránského letiště sestřelily omylem.

„Snažíme se přečíst černé skříňky zde v Íránu. Našimi dalšími možnostmi jsou Ukrajina a Francie, ale zatím nebylo přijato žádné rozhodnutí poslat je do jiné země,“ řekl IRNA šéf vyšetřování nehody z íránské Organizace pro civilní letectví.

Agentura Tasním v sobotu uvedla, že na analýze záznamů by se měli podílet experti z Francie, Kanady a Spojených států a že toto zkoumání se bude konat v Kyjevě. Pokud by se analýza na Ukrajině nezdařila, budou černé skříňky odeslány do Francie, tvrdila agentura Tasním.

Těla Ukrajinců dorazila do vlasti

Írán až po třech dnech přiznal, že letadlo zasáhla jeho protivzdušná obrana. Ta byla v pohotovosti po raketovém útoku na americké cíle v Iráku, který Íránci podnikli v odvetě za americký atentát, při kterém v Bagdádu zahynul prominentní íránský generál.

Kyjev již dříve uvedl, že očekává, že Teherán pošle černé skřínky na Ukrajinu. Ottawa projevila přání, aby byly odeslány do Francie.

Těla 11 občanů Ukrajiny, kteří v troskách ukrajinského boeingu zahynuli, byla v neděli převezena do vlasti. Na rakve zahalené do ukrajinských národních vlajek, které do hlavního města dopravil vojenský speciál, čekali na kyjevském letišti příbuzní s květinami. Někteří členové posádky poklekli, když je rakve míjely. Devět mrtvých Ukrajinců byli členové posádky sestřeleného letadla.

Video „Třetí světová válka nehrozí. Írán dal Trumpovi šanci konflikt uklidnit,“ míní analytik - Markéta Volfová, Lukáš Červený

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

sarkiimran...@... ( 18. února 2020 11:35 )

Hledám přítele nebo přítelkyni pro virtuální sex zdarma. Tento web zřídka navštěvuji. můj pravidelný profil, moje fotky a videa jsou zde http­://top­girls­.x251­.best

Zdenek Mencler ( 20. ledna 2020 16:39 )

Jsou to islámské špíny. Arab je falešnéj,nikdy se mu nedá věřit. Pardooon Peršan.

Hnuep ( 19. ledna 2020 15:02 )

proč ty špiny píšou, že někdo něco tají?
nejdřív se snad všechno prověří a pak se řekne výsledek, ne??
físli tady v naší demokracii vyšetřují měsíce něco , co je každému jasné na začátku a taky neřikají jak to (nejspíš) je. To jako taky že něco tají?
až se něco vyšetří, tak se přeci řekne, co se zjistilo.
a když to vyšetřili za tři dny, tak to si myslim je hodně rychle.
takže když západní demokracie vyšetčuje měsíce, je to vyšetřování, když vyšetřování v Iránu trvá tři dny, je to zatajování.

Tak to se běžte spláchnout do wc demokratická zřízení ze západu protože to je špinavost takové interpretace.

flesch2z ( 19. ledna 2020 13:04 )

Dlouho znamená desítky let, jako tomu bývá pravidlem u amíků a eurozrůd.

snehulak ( 19. ledna 2020 10:18 )

Irán dlouho lhal? Celé tři dny? Já nemám tak krátkou paměť abych si nevzpomněl, drazí PRESStituté, že když USA sestřelily dopravní letoun Iránu, s 290lidmi na palubě, lhali o tom víc než rok.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud