Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

„Vracel se za šťastným životem.“ V troskách Boeingu zemřel i student Mehdi (†24)

Autor: sova - 
8. ledna 2020
18:54

Oběti katastrofy letounu ukrajinských aerolinií, který havaroval ve středu ráno poblíž Teheránu, dostávají tváře. Jednou ze 176 obětí je student Mehdi Eshaghian, zemřel jen týden před 25. narozeninami. Podle jeho přítele, který hovořil s americkou stanicí CNN, byl Mehdi na cestě do Kanady, kde žil a studoval. Letadlo, ve kterém seděl a které mířilo do ukrajinského Kyjeva, se jen tři minuty po startu zřítilo k zemi. Nikdo nepřežil.

Ali Mazaheri pochází ze stejného města jako jeho přítel – z íránského Isfahánu. Podle jeho slov se znali od druhého ročníku střední školy. „Od rána pláču, všichni jsme z toho zarmoucení,“ řekl CNN.

Mehdi studoval na McMasterově univerzitě v kanadském Hamiltonu Mehdi studoval na McMasterově univerzitě v kanadském Hamiltonu | McMaster University

Mehdi navštívil svou domovinu za účelem návštěvy rodiny. Byl se údajně podívat také na své bývalé škole – Sharif University of Technology. Právě odtamtud měl bakalářský titul a ve studiu se v září 2018 rozhodl pokračoval v kanadském Hamiltonu. Na tamější McMasterově univerzitě se připravoval na práci v automobilovém odvětví.

Téměř dvě desítky dětí mezi mrtvými

A student byl opravdu svědomitý. „Kvůli výborným výsledkům ho dokonce přemluvil jeden z profesorů, aby se zapsal i na doktorandské studium,“ svěřil se Mazaheri a dodal: „V Kanadě měl krásný život, byl tam opravdu šťastný. A ze situace tady v Íránu byl dost rozmrzelý.

Eshaghianovo jméno se objevuje i na seznamu obětí, který zveřejnily ukrajinské aerolinie. Z něj mimo jiné vyplývá, že téměř dvě desítky obětí byly děti. Nejmladšímu z nich byl pouhý rok.

Video  Děsivý pohled na místo pádu letadla v Íránu: Pytle s mrtvými cestujícími, ohořelé oblečení a rozervané kusy Boeingu  - Reuters
Video se připravuje ...

kinki ( 9. ledna 2020 15:14 )

madfox, letel do Kanady s medzipristatim v Kyjeve. V jednom z clankov o tom pisali, preco lietadlo islo cez Kyjev.

CtenarBlesku ( 9. ledna 2020 08:52 )

co je na tom divneho? zije v Kanade. do Iranu letel na dovolenou navstivti pribuzne a kamarady z detstvi. a z Iranu zase tolik letadel nelita, je dost pravdepodobne ze tam vubec neni prima linka do Kanady. i do Evropy se casto lita pres Kyjev.

madfox1 ( 8. ledna 2020 22:54 )

Cituji:V Kanadě měl krásný život, byl tam opravdu šťastný. A ze situace tady v Íránu byl dost rozmrzelý.“Tak letel do Kyjeva.No super pane redaktore.

CtenarBlesku ( 8. ledna 2020 21:41 )

typoval bych to na friendly fire.
iranci odpalili rakety na zakladnu usa v iraku a cekali na odvetu. pak uvideli na radaru ze uz neco leti, tak si pomysleli back fire a odpalili raketu protivzdusne obrany. jenze ouha, ono to bylo civilni letadlo a ne americka raketa.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud