Vyzvedávání těl obětí ze sopečného pekla: 6 mrtvých odvezli, pro dva se vrátí

Autor: ČTK - 
13. prosince 2019
06:49

Novozélandské úřady z vulkanického ostrova White Island, zasaženého pondělní erupcí sopky, při nebezpečné misi s nasazením armády odvezly šest těl. Oznámil to v pátek podle agentury AFP zástupce policie. Pro zbylá dvě těla se úřady vrátí, jakmile to bude možné, sdělila dnes podle agentury Reuters australská ministryně zahraničí Marise Payneová. Řada obětí pochází právě z Austrálie.

„Šest těl bylo úspěšně odvezeno z ostrova White Island a nyní se nachází na palubě lodi Wellington,“ uvedl zástupce šéfa místní policie John Tims.

Úřady uvádějí, že na ostrově je dohromady nejméně osm těl, přičemž zpočátku identifikovaly pouze místa s šesti oběťmi, jejichž vyproštění si stanovily jako prioritu. Vyprošťování těl z ostrova je považováno za velmi nebezpečné, protože hrozí další erupce. Podle Reuters na pevnině čekaly na těla desítky truchlících příbuzných obětí.

Šéfka australské diplomacie Payneová uvedla, že novozélandské úřady se na ostrov „co nejdříve“ vrátí pro zbylá dvě těla. Ministryně vysvětlila, že vojenský tým je nedokázal odvézt. „Kvůli omezenému vybavení a potřebě dokončit operaci během určitého časového úseku,“ vysvětlila politička důvod, proč dva mrtví stále zůstávají na ostrově. Kvůli sopečné aktivitě bylo úkolem týmu dostat těla z ostrova co nejrychleji.

Erupce sopky si vedle zmíněných osmi obětí na ostrově vyžádala ještě dalších osm mrtvých, dvacet lidí pak utrpělo vážná zranění.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

bullshit ( 13. prosince 2019 13:24 )

Co na to Gréta, tohle musí být uhlíková stopa jako prase...

liskabystrouska ( 13. prosince 2019 07:43 )

jen blazen se vyda az k okraji sopky a cumi dolů..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud