Přes 150 tisíc Francouzek vyšlo do ulic. Protestovaly proti domácímu násilí

Autor: ČTK, tsv - 
24. listopadu 2019
08:24

Desítky tisíc lidí vyšly v sobotu ve Francii do ulic, aby upozornily na problém násilí páchaného na ženách. Informovala o tom v neděli agentura Reuters, podle níž bylo ve Francii letos bývalým či současným partnerem zabito více než 130 žen.

 

Podle policie se v Paříži pochodu organizovaného sdružením #NousToutes (My všechny) zúčastnilo asi 35 000 lidí. Organizátoři účast v Paříži odhadli na 100 000, po celé Francii na 150 000. Kromě metropole se demonstrace konaly i v Lyonu, Štrasburku, Bordeaux či Lille.

Většina demonstrantů v ulicích byly ženy. V Paříži aktivistky v průvodu nesly fialové transparenty se jmény obětí domácího násilí a slogany typu „žádné další vraždy“. Fialová je symbolickou barvou hnutí za ženská práva.

Po skončení demonstrace vyjádřil solidaritu s ženami francouzský prezident Emmanuel Macron. „Každá žena, která zažila sexuální či genderově motivované násilí, má mou podporu,“ řekl.

Francouzská vláda se chystá v příštích dnech zveřejnit výsledky průzkumu týkajícího se domácího násilí a oznámit sérii nových opatření, která by měla přispět k ochraně žen.

bre-burda ( 24. listopadu 2019 09:37 )

Opravdu věříte, že se ženy nedopouštějí násilí na mužích? Jistě, toho fyzického ne. Zato jedovatosti, jízlivosti, útoky na mužovy příbuzné, přátele či oblíbené věci, vydírání, sekýrování - vše dobře ukryté za maskou úsměvu a nevinnosti - ty jsou na denním pořádku. Řekl bych, že ono přímé fyzické násilí je přímé a otevřené, kdežto ono dámské je zákeřné, skryté a mnohem surovější.

Citronel ( 24. listopadu 2019 09:03 )

To je jen lehké šimrání,až se Francouzky spáří s multikulti,tak se to bude nazývat domácí pohoda a do ulic vyjdou jen v doprovodu manžela.

Pohybovenadany ( 24. listopadu 2019 09:02 )

Jo ,hlavně ty tři co se bijou o Gottův majetek , to bude ještě mela.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud