Airbus A380 zasáhl blesk. Dramatický moment zachytil pilot mimo službu

Letadlo na Novém Zélandu zasáhl blesk.
Autor: Darina Jíchová - 
21. listopadu 2019
15:50

Airbus A380 letecké společnosti Emirates na novozélandském letišti u města Christchurch zasáhl blesk. Okamžik úderu se podařilo zachytit pilotovi mimo službu. Meteorologové varovali, že oblast čekají silné bouřky. Letoun dubajských aerolinek na letišti čekal, až se bouře přežene, uvedla stanice BBC.

„Výhled z okna na ranvej,“ popsala snímek na svém facebooku společnost Garden City Helicopters, jejíž pilot zachytil blesk. „Letadlo od Emirates čekalo, až přejde bouřka a dostalo bleskem.“

Výstraha před silnými bouřkami platila od čtvrtka do pátečního rána pro region Canterbury, kam patří i Christchurch, kde letos v březnu došlo k dvojnásobnému střeleckému masakru. Bělošský extremista ve dvou mešitách zabil 51 lidí.

Podle meteorologické stanice v oblasti včera během dvou hodin udeřilo až 700 blesků, kromě bouřek se přihnalo i silné krupobití, místní tisk uvedl, že padaly kroupy o velikosti vajec.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud