Sever Anglie „spláchly“ přívalové deště. Velká voda uvěznila desítky lidí v obchoďáku

Autor: ČTK, tsv - 
8. listopadu 2019
10:36

Desítky lidí uvěznily od čtvrtečního večera v nákupním centru v severoanglickém městě Sheffield záplavy vyvolané přívalovými dešti. Zákazníci střediska si tak museli ustlat na lavicích a židlích, informovala britská média. Varování před velkou vodou platí na stovce míst v severní Anglii a Walesu. Intenzivní srážky tam narušily provoz na silnicích i na železnici a vyžádaly si evakuace.

„Museli jsme si koupit deky a polštáře, i jídlo, pití a i nové oblečení, protože jsme byli celí mokří,“ sdělila deníku The Guardian dívka, která v nákupním centru nedobrovolně strávila noc s několika přáteli.

Varování před nebezpečím platí například v okolí řeky Don, která vystoupala do rekordní výše 4,573 metru. Další záplavy by podle meteorologů mohly přijít i dnes, později během dne déšť zeslábne. V noci a dalších dnech ale má zase začít pršet.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud