Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Sestry seděly u televize, když na dům spadl strom. Přežily jen díky ledničce

Autor: Mii - 
24. října 2019
22:55

Život mnohdy zcela změní jediný okamžik. Vyprávět by o tom mohly sestry Mariah a Ashley Stonové z amerického Marylandu. Seděly doma a sledovaly televizi, když na jejich dům náhle spadl obrovský strom. Celou střechu stavby kompletně zřítil a rovnou na hlavy sester. Ty by dnes byly zřejmě mrtvé, kdyby je nezachránila lednice – spadlý strom zablokovala a dívky vyvázly.

„Znělo to jako zemětřesení,“ popisovala pro televizi ABC 15letá Ashley, která je zážitkem značně otřesena. „Vnímaly jsme to tak obě dvě, nikdy na to nezapomeneme,“ řekla i za svou sestru.

Dívky ve čtvrtek odpoledne 17. října odpočívaly doma před televizí se svým psem, když střechou náhle proletěl strom. „Všechno na nás najednou spadlo,“ vzpomíná Ashley.

V domě byla nainstalovaná kamera, která celý horor zachytila. Záznam ukazuje, že sestry okamžitě začaly křičet a nevěděly, co si počít. Nakonec jedna z nich zvedne telefon a začne volat rodičům, co se právě stalo. „Nikomu nic podobného nedoporučuji. Hlavně tu psychickou část věci – je to nesmírně náročné a stále se s tím srovnáváme,“ svěřil se pro televizi otec dívek Francis.

Když mu dcera zavolala, napojil se na dálku na kamerový systém. Tehdy poprvé viděl rozsah škod, které strom napáchal – z domu nezbylo prakticky nic. Zažil ale i jistou úlevu, ani jedné z jeho dcer se nic nestalo, jsou jen poškrábané.

Přitom měly skutečné štěstí. Obě dívky by pravděpodobně nepřežily, kdyby strom nespadl směrem na lednici. Bytelný kuchyňský spotřebič část kmene a trosek zablokoval, alespoň podle slov Ashley a Mariah. „Kdo ví, co by se stalo, kdyby tam nebyla,“ říká o lednici jedna z dcer. „Zachránila nám život,“ je přesvědčená Mariah.

Zobrazit celou diskusi
Další videa