Válka s gangy v Mexiku: 15 mrtvých. Nedaleko od místa záhadného zmizení studentů

Autor: ČTK - 
16. října 2019
06:00

Při přestřelce v mexickém státě Guerrero na jihozápadě země zemřelo 15 lidí, informovala s odvoláním na prohlášení bezpečnostních složek agentura Reuters. Neštěstí se stalo v pondělí, kdy zároveň v sousedním státě Michoacán ozbrojenci zastřelili 14 policistů.

Při incidentu se podle mexické vlády střetli vojáci se skupinou ozbrojenců a během následné přestřelky zemřel jeden voják a 14 civilistů, uvedla agentura AP. K identitě ozbrojenců se úřady nevyjádřily, stát Guerrero je však známý potyčkami mezi zločineckými gangy a bezpečnostními složkami.

K incidentu došlo v obci Tepochica, zhruba pět kilometrů od města Iguala. To před pěti lety nechvalně proslulo únosem 43 studentů, o jejichž osudu se dodnes pouze spekuluje.

Čtrnáct policistů, jež zemřelo při přestřelce v pondělí, podle všeho zabili členové obávaného zločineckého gangu Jalisco Nová generace (CJNG). Jednalo se o nejkrvavější útok na bezpečnostní síly v zemi od doby, co vládu v zemi převzal prezident Andrés Manuel López Obrador.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud