Neznámý starosta se pustil do Trumpa a okouzlil davy: „Je to slaďouš,“ píší Američané

Autor: Darina Jíchová - 
12. října 2019
21:57

Prezident Spojených států Donald Trump (73) pokračuje ve své volební kampani, tento týden zavítal do Minneapolis. Před shromážděnými promluvil o „honu na čarodějnice“, tedy o ústavní žalobě demokratů, navážel se také do „radikálních levičáků“. Svou urážku nemířil jen na demokraty jako celek, ale konkrétně na celkem neznámého starostu Minneapolis Jacoba Freye (38), který na sebe upoutal pozornost nejen sporem s prezidentem, ale hlavně svým vzhledem. „Je to slaďouš,“ komentovali uživatelé sociálních sítí, uvedl deník The Star Tribune.

Město Minneapolis bylo první zastávkou Trumpovy kampaně, čekal na něj rozjásaný dav jeho podpůrců, ale stejně velký, ne-li větší, zástup jeho odpůrců. Minneapolis je hlavním městem státu Minnesota, kde Hillary Clintonová v minulých volbách Trumpa drtivě porazila. Stát reprezentuje muslimská kongresmanka Ilhan Omarová, se kterou se prezident zrovna nemusí.

Prezident USA Donlad Trump na mítinku v Minneapolis. Čekali na něj zastánci i odpůrci.Prezident USA Donlad Trump na mítinku v Minneapolis. Čekali na něj zastánci i odpůrci. | Reuters

Rozepře má i se starostou místní metropole. Trumpa rozčílilo, že Frey nechtěl zaplatit výdaje za bezpečnostní opatření zavedené kvůli prezidentovu příjezdu. Starosta uvedl, že by si to měl uhradit ze svého, Frey nechtěl vydat přes 12 milionů korun z městského rozpočtu. „Zneužívá svou moc, protože nenávidí prezidenta,“ reagoval manažer Trumpovy kampaně Brad Parscale.

Starosta: Má na to, aby to zaplatil ze svého

Starosta Frey veřejně vystoupil proti Trumpově přítomnosti v jeho městě. „Mítink zastavit nemůžu, ale prezident Trump by měl vědět, že jeho nenávistné projevy nejsou v Minneapolis vítány,“ prohlásil demokrat.

„Ten amatérský starosta poškozuje skvělé voliče. Vzdejte se Omarové a Freye. Udělejme Ameriku znovu skvělou,“ napsal prezident na svém twitteru. „Nuda… Vítejte v Minnesotě, kde si všichni svoje účty platíme ze svého, vládneme charakterně a milujeme všechny naše sousedy,“ Frey si ale Trumpův útok nenechal líbit.

„Řekněte někdo prosím tomu radikálnímu levičáckému starostovi, že nemůže zpoplatnit svobodu slova,“ pokračoval Trump. „Řekněte někdo panu prezidentovi, že si může dovolit zaplatit přesčasy našich policistů, které musí za dobu, co bude u nás, odsloužit,“ oplatil mu stejnou mincí Frey.

Demokratický starosta Minneapolis Jacob Frey.Demokratický starosta Minneapolis Jacob Frey. | Facebook Jacoba Freye

Fešácký starosta Frey

Trumpovy twitterové útoky na jeho soupeře a „nepřátele“ nejsou nic neobvyklého, spor s Freyem ale sleduje nespočet Američanů. Demokrat na sebe upoutal pozornost svým vzhledem. „Pane jo, měl by se vyfotit s Justinem, vypadají jako sexy bratři,“ zhodnotila jedna z uživatelek twitteru. Žena demokrata přirovnala ke známému krasavci, kanadskému premiérovi Justinovi Trudeauovi, jehož kouzlu propadla i první dáma USA Melania Trumpová.

Melania zamilovaně vítá Justina TrudeauaMelania zamilovaně vítá Justina Trudeaua | Reuters

„Když teď dělám v televizi, mám pro vás jednu důležitou zprávu. Viděli jste minneapoliského starostu? Je to slaďouš,“ doplnila jedna z moderátorek kulinářského pořadu Top Chef. Frey se stal hitem sociálních sítí, na twitteru „trendují“ jeho fotky a mnoho lidí se shodlo na tom, že vypadá jako mladý Richard Gere, oblíbený herec známý například z filmu Pretty Woman.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tekyIa ( 13. října 2019 10:06 )

Ty se sním znáš asi hodně blízce, že?

cesky_novinar ( 13. října 2019 04:56 )

vylizovač blborusáckých řití parařiť Kačer Ťululump má už totálně pokřivenou držku

Antonn Blha ( 13. října 2019 00:34 )

Pseudodemokratický řiťopich 🤮🤮🤮

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud