Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Trump se nefotí s dcerou Tiffany, protože je tlustá. Poznámka stála asistentku místo

Autor: Darina Jíchová - 
5. září 2019
18:55

Prezident Spojených států Donald Trump přišel o dalšího člena svého týmu, „padáka“ dostala jeho osobní asistentka Madeleine Westerhoutová (28). Byla propuštěna za nelichotivé komentáře o prezidentových dětech, nejmladším synovi Barronovi (13) a mladší dceři Tiffany (26). Podle Westerhoutové si Trump o své druhé dceři myslí, že je tlustá, a nechce se s ní fotit, informoval deník Daily Mail.

Westerhoutová kvůli svým poznámkám musela podat rezignaci, stala se tak už 44. Trumpovým zaměstnancem, který od jeho inaugurace v roce 2017 v Bílém domě skončil. Prezident okamžitě kontroval prohlášení své bývalé asistentky a uvedl, že o Tiffany nikdy nic podobného neřekl. „Tiffany miluju,“ zdůraznil Trump.

Tiffany Trumpová s otcem, prezidentem USA Donaldem Trumpem Tiffany Trumpová s otcem, prezidentem USA Donaldem Trumpem | Instagram Tiffany Trump

Trumpovi prý vadí dceřina nadváha

Westerhoutová vyrazila na drink s reportéry deníku New York Times a agentury Reuters, během večera se rozpovídala o své práci. Odhalila, že má „s prezidentem lepší vztah než jeho dcera Ivanka“. Na konto jeho dětí řekla také to, že Trump si myslí, že „Tiffany má nadváhu a z toho důvodu se s ní nerad fotí“.

Zmínit se měla i o Barronovi, jediném dítěti, které má prezident se svou současnou manželkou, první dámou Melanií Trumpovou. Westerhoutová se rovněž navážela do Trumpových stravovacích návyků. Hned druhý den podle všeho Westerhoutová kontaktovala prezidenta a informovala ho o svém „přešlapu“. O týden později rezignovala.

Trump: Tiffany je skvělá, miluju ji

Prezident své asistentce přezdíval „moje překrásná kráska“, k jejímu odchodu Trump řekl, že se mu za komentáře omluvila, že měla „špatný den“ a „pila“. Oznámil rovněž, že si promluví se svou mladší dcerou, aby jí vysvětlil, že tvrzení Westerhoutové jsou „naprosto falešná“. „Tiffany je skvělý člověk, pilná studentka, je úžasná, miluju ji. Nic z toho není pravda,“ prohlásil Trump.

„Budu s ní mluvit brzo, těším se na to. Situace s Madeleine je nešťastná, myslím, že vážně měla hodně špatnou noc. Řekla mi, že pila. Navíc víme, jak jsou novináři nečestní, všechno, co jim říkala, mělo být mimo záznam,“ bránil Trump svou nyní už bývalou zaměstnankyni. „Madeleine je dobrý člověk a v Bílém domě odváděla skvělou práci, ale stejně… Věci, které řekla, se neříkají. Takové poznámky mohou někoho zranit. Tiffany miluju,“ zopakoval prezident.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud