„Nespolupracující odpadlíci,“ obul se premiér do protestujících. Vášně mírní jeho otec

Autor: ČTK - 
10. 10. 2019
06:35

Necelé dva dny poté, co britský premiér Boris Johnson označil účastníky probíhajících klimatických protestů za „nespolupracující odpadlíky“, vyzdvihoval jeho otec Stanley činnost ekologických aktivistů jakožto „nesmírně důležitou“. Johnson starší ve středu v Londýně vystoupil na diskusi pořádané skupinou Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí), přičemž nálepku odpadlíka označil za kompliment. Zároveň řekl, že jeho syn cíle demonstrantů podporuje.

Extinction Rebellion tento týden pořádá manifestace v různých městech Evropy. V britské metropoli účastníci v pondělí na několika místech zablokovali dopravu a od té doby zde policie zatkla na 800 účastníků protestu, uvedl deník The Guardian.

Premiér Johnson se k této záležitosti vyjádřil už v pondělí večer, když promluvil při uvádění nové knihy o někdejší předsedkyni vlády Margaret Thatcherové. Prý jej jeho tým nechtěl na akci pustit, protože „se na ulici povalují nějací nespolupracující odpadlíci a nejrůznější protestující“.

„Co se týče těch nespolupracujících odpadlíků, tuhle nálepku budu nosit s hrdostí,“ reagoval ve středu premiérův otec. Označení prý chápe jako „ohromný kompliment“.

Stanley Johnson to řekl na Trafalgarském náměstí při panelové diskusi pořádané Extinction Rebellion na téma: „Může tradiční politika zvládnout výzvu klimatické a ekologické krize?“ Podle premiérova otce lze smysluplných změn docílit jedině skrze tradiční stranickou politiku, potřebné jsou však i impulsy ze strany nenásilných hnutí jako Extinction Rebellion.

„Přišel jsem sem, protože mám za to, že to, co dělají, je nesmírně důležité,“ citovala jej zpravodajská společnost BBC. „Z drobných žaludů se vyklubou velká hnutí. V souvislosti se změnami klimatu jsme dosud nepostupovali ani zdaleka dost rychle,“ dodal někdejší politik, který se delší dobu věnuje environmentálním tématům.

Johnson také ujišťoval přítomné, že poznámka jeho syna o odpadlících nebyla myšlena špatně, a že předseda vlády „rozhodně podporuje cíle“, které hlásají účastníci protestů. „Když si poslechnete, co říkal ten úplně první den v Downing Street, na závěr vyzýval k posunu ohledně životního prostředí a blahobytu zvířat. A to je velmi, velmi dobrá známka,“ řekl později agentuře Press Association.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

anonym01 ( 10. října 2019 08:05 )

FOLDYNA A JEHO SMEČKA KSČM ZNEUZIVALA EKOLOGII K BOJI PROTI TRIDNIM NEPRATELUM TKZV. NESRPACUM . JA ZA TECH 10 LET CO VLADLI VE MESTE ,JSME ZAZIVALI ŠIKANU! NESMELI JSME UPRAVIT CO ZA BOLSEVIKA ZMRSILI NA BYTY, DUM TAK JAK BYL ZAMYSLEN PRO DVE RODINY. VISELI NAM NA KRKU KAZDY DEN A UDAVALI URADUM. ZNEUZIVALI MOC KTEROU MELI A VE VLADE JESTE MAJI. ZAJIMAVE, ZE TED KDYZ JE KLID OD NEJ, DUM MOHU OPRAVIT BEZ KLADENI PREKAZEK

Zobrazit celou diskusi
Další videa