„Ani on nedělá dost,“ pustila se Greta do premiéra Kanady. A přidala se k demonstraci

Autor: ČTK - 
27. září 2019
21:10

Několik desítek tisíc lidí, včetně švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové, se dnes podle kanadské televize CTV zúčastnilo v Montrealu demonstrace za lepší ochranu klimatu. Podobné akce se konaly i v dalších městech Kanady a mnoha zemích světa. Thunbergová, která páteční protesty před rokem iniciovala, se dnes také setkala s kanadským premiérem Justinem Trudeauem. I o něm řekla, že nedělá dost pro záchranu planety.

„Samozřejmě je jednoduché někoho obvinit..., ale ani on nedělá dost,“ řekla Thunbergová po setkání s kanadským premiérem. „Je to velký problém a špatný je celý systém, můj vzkaz je stejný pro všechny politiky - naslouchejte vědě a podle toho jednejte,“ dodala šestnáctiletá aktivistka, která už rok kritizuje politické lídry v celém světě za nečinnost v boji proti změnám klimatu způsobených lidskou činností.

Předseda kanadské vlády novinářům řekl, že s Thunbergovou souhlasí, že je třeba dělat víc pro záchranu planety a bojovat za zmírnění globálního oteplování. V této souvislosti slíbil, že kanadská vláda zahájí program, jehož součástí bude i výsadba dvou miliard stromů, pokud se Trudeau i po volbách příští měsíc stane znovu premiérem.

Švédskou aktivistku označil Trudeau za pozoruhodnou mladou dívku. „Je hlasem generace mladých lidí, kteří vyzývají své politiky, aby pracovali více a lépe, a já tomu naslouchám,“ řekl Trudeau.

Trudeauova vláda si od některých vysloužila kritiku mimo jiné za schválení rozšíření ropovodu Trans Mountain letos v červnu. Podle opozice a ekologů je tento krok v přímém rozporu s prohlášeními vládní strany o snaze bojovat za lepší životní prostředí. Trudeau nicméně rozšíření ropovodu hájí s tím, že zisky z této investice budou vloženy do boje proti změnám klimatu.

Video  Podívejte se na emotivní projev Grety Thunbergové: Ukradli jste mi dětství!  - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Blesk-je-stoka ( 28. září 2019 10:18 )

Tahle kravka v telecích letech je kosmický idiot 6 stupně🤣🤣🤣🤣🤮🤮🤮🤮😆😆
co má misto mozku instantní kaši...🤮🤮🤮😆😆😆

tekyla ( 28. září 2019 09:00 )

kam až se nechá ponížit premier!!! kdyby jí nakop že se jí ten retard zastaví o vánocích pod stromečkem tak na tom vydělají oba!!!

al.bunda ( 28. září 2019 08:12 )

Nechtěli by si tu blbku odvézt zase do chalifátu švédského???

Pohybovenadany ( 28. září 2019 02:02 )

Když si tak chytrá děvenko, co uděláme s tím hokejem ve Zlíně ? Co ?

fido2 ( 28. září 2019 00:29 )

Neboj, časem přijde i doba ledová a zase všechno srovná. A jestli je zaplaví voda...kam asi půjdou, co myslíš?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud