Klimatický faul ekologické Grety: „Šetrná“ plavba si vyžádá osm letenek navíc

Autor: tva - 
16. 8. 2019
19:00

Plavba ekologické aktivistky Grety Thunbergové přes Tichý oceán na konferenci do Spojených států bude pro klima horší, než kdyby se svým otcem letěla z Evropy běžnou leteckou linkou. Napsal to web berlínského deníku Taz.de. Tři lidé z posádky totiž poletí z USA přes Atlantik následně zpět, naopak dalších pět doletí jachtu Malizia vyzvednout. 

Manévry spojené s přepravou závodní jachty Malizia, která v ekologické cestě mladé Švédky hraje hlavní roli, budou zásadní. Zaoceánské přelety při návratu z New Yorku do Evropy tak kvůli lodi budou muset absolvovat kapitán Boris Herrmann, jeho kolega Pierre Casiraghi, vnuk bývalého monackého knížete Rainiera II., a dokumentarista Nathan Grossman.

Druhým směrem se pak letecky bude muset vydat skupina nejméně pěti lidí, která jachtu s názvem Malizia dopraví zpět do Evropy. Informace zveřejněné serverem Taz.de pocházejí od mluvčího kapitána Herrmanna, Andrease Klinga.

Otevřená je prozatím možnost, jakou cestou se Greta se svým otcem vrátí zpět do Evropy. Jedním z plánů, které jsou ve hře, je i plavba kontejnerovou lodí. Že se takový nápad zvažuje, potvrdil i Kling.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tryskomys ( 19. srpna 2019 06:58 )

Taky si myslím,jen její rodiče z toho mají prospěch,ona ani neví co říká,natož z čeho pila,do čeho se oblékla.

vihor ( 18. srpna 2019 11:24 )

Vy si opravdu myslíte, že Gréta si celou tuhle parádu vymyslela sama? To jste hodně naivní. Je za tím obrovská lobby různých světovládců, kteří potřebují nějakého maskota. Cílem je zdražování, zavádění poplatků, omezování svobody lidí, a to všechno se nejlépe schová za tvářičku nevinné nemocné dívenky.

vaber ( 17. srpna 2019 08:06 )

proč nadáváte malé holce která za nic nemůže a jen upozornila na katastrofální stav přírody a klimatické změny které mohou zničit tuto civilizaci ,pokud tedy vůbec společnost civilizovaná je. Kdo pozoruje přírodu vidí změny ,kdo jen počítá peníze nevidí nic . Přírodu peníze nezajímají a nejsou žádným měřítkem zdravého vývoje společnosti . Katastrofy se již v minulosti staly a tu příští zaviní člověk svojí hloupostí. Tak to bývá i u jednotlivců ,že za blbost se platí a ne jen penězi

vikiki ( 17. srpna 2019 07:43 )

nějaká poblbla Greta ať jde někam, rozmazlený d.b.l.k , neví co roupama a někteří rovněž co ji to žerou

ma-ka ( 17. srpna 2019 05:23 )

Proč se MUSÍ ti, co ji tam na tá jachtě vezou, vrátit do Evropy letadlem? Přece je to super cestování, tak proč neplují zpátky???
Jak na tý ekojachtě mají řešenej záchod? Taky do moře?
A to, co má ta maškara na sobě, to je taky celý eko přírodně vyrobený, nic umělýho, žádnej škodlivej odpad...
A jí celou dobu co? Trvanlivý potraviny zalisovaný v sáčku, nějakej instant....
Doufám, že nepije čaj ani kafe, pže vzhledem k tomu, kde žije, je ten dovoz naprosto neeko. Ať jí jen lokální věci!!!
A do Plymouthu se ze Švédska dostala jak? Doufám, že nevyužila hrůzy automobil, ale šla pěšky, popř. jela na oslu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa