Za klima demonstrovaly čtyři miliony lidí, tvrdí aktivistka Greta. Zmínila i lži

Autor: ČTK, kal - 
21. 9. 2019
08:55

Více než čtyři miliony lidí se zapojily do páteční celosvětové série stávek a demonstrací za lepší ochranu klimatu. Tvrdí to aspoň mladá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová (16). Protestní akce se uskutečnily ve 163 zemích, uvedla na twitteru Thunbergová, která hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost) iniciovala. Protest probíhal i v Česku.

Švédka, která je symbolickou postavou boje za lepší ochranu klimatu, se zúčastnila demonstrace před budovou OSN v New Yorku, kde se příští týden sejdou na klimatickém summitu světoví vůdci. Studenti v čele s Thunbergovou je chtějí přimět, aby přijali razantní opatření s cílem zabránit celosvětové ekologické katastrofě.

„Situace je kritická. Náš dům je v plamenech“

„Toto je největší klimatická stávka v dějinách. My všichni na sebe můžeme být hrdí, protože toto jsme dokázali společnými silami,“ řekla podle zpravodajského serveru BBC News Thunbergová davu shromážděnému v New Yorku.

„Situace je kritická. Náš dům je v plamenech. A v tom domě nebydlí jen mladí lidé, bydlíme v něm všichni - postihuje nás to všechny,“ uvedla dále aktivistka.

Ať jsem navštívila kteroukoli část světa, „slyšela jsem stejné prázdné sliby, stejné lži a byla jsem svědkem stejné nečinnosti“, prohlásila Thunbergová. Příští týden budou zraky celého světa upřeny na světové vůdce v OSN, kteří budou mít šanci ukázat, že nás slyší, dodala.

Svůj projev Thunbergová zakončila varováním pro ty, „kteří se cítí být námi ohroženi“: „Toto je jenom začátek. Změna přichází, ať se vám to líbí, nebo ne.“

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Lubomr Babek ( 23. září 2019 17:09 )

Greta, alarmistická psychopatka, které se nechce chodit do školy, tedy zatím aspoň v pátek. Potřebovala by na holou a to holí a tento šílený svět jí naslouchá jako přiblblý s vydatnou pomocí nerozumné mládeži, která akorát civí do mobilů a tudíž není schopna chápat věci jinak, než pošetilým hltáním matoucích vědeckých výzkumů, které někdo napíše na internetu. Přesně takto vzniká demagogické masírování lidské mysli v celosvětovém měřítku. Je to pokus elitářů nenápadně změnit světovýřád ke svéému prospěchu a tato holčina je jejich nástroj.

diskutujici ( 22. září 2019 19:47 )

Sakrys a ja blb jsem si v patek vzal dovcu. Mohl jsem jit stavkovat.

Schlafenberg ( 22. září 2019 18:21 )

Greta Thunbergová a Pierre Casiraghi, vnuk zesnulého monackého knížete Rainiera III se plavili jachtou k břehům USA. To si princátko užilo mladýho masíčka. Tý holce to kouká z očí.

marais ( 22. září 2019 10:03 )

Ta holčička blázní svět a amerika klidně odstoupila od Pařížské dohody o ochraně klimatu. Tak co my s tím?

baronessa ( 21. září 2019 13:35 )

Ta holčička je symbol. Jen mi připadá, že zneužitý.

Zobrazit celou diskusi
Další videa