Pirátský radní „školil“ ředitele v Praze: Omluvte účastníky stávky za klima z výuky

Autor: tva - 
20. 9. 2019
16:55

Pražský radní pro školství Vít Šimral (Piráti) ve svém čtvrtečním dopise žádal ředitele středních škol, aby byli vstřícní k omluvám studentů z výuky za účelem stávky za klima, která se konala v pátek dopoledne. Kromě toho také vyzývá, zda by v rámci možností nebylo možné rozšířit výuku v souvislosti s otázkou ochrany životního prostředí. Dopis zveřejnila na Facebooku Česká pedagogická komora.

„Rád bych vás požádal o vstřícnost při omlouvání studentek a studentů za účelem účasti na stávce,“ píše radní Šimral v dopise a pokračuje: „Prosím o zvážení, zda by bylo v rámci platných školních vzdělávacích programů možné ještě posílit výuku témat oboru environmentalistiky tak, aby se stala průřezovými skrze všechny vyučované předměty.“

Šimral své jednání vysvětluje zájmem o zlepšování kvality ovzduší, ke kterému se Praha zavázala. „Do ulic rozhodně nikoho neposílám, dopisem jsem jen žádal ředitele, aby byli vstřícní k řádně omluveným studentům,“ napsal radní pro Novinky.cz.

Čeští studenti stávkovali za klima. (20. 9. 2019)Čeští studenti stávkovali za klima. (20. 9. 2019) | ČTK

Čeští studenti stávkovali podruhé v tomto roce

Potíže s omlouváním z výuky v důsledku účasti na stávce za klima je téma, které se v souvislosti se studentským aktivismem neřeší poprvé. „Je to tak, naše škola nám účast na stávce neomlouvá. Musíme si pro tuto příležitost „vybrat“ rodinné důvody,“ potvrdila Blesk Zprávám Eva Matoušová z hnutí Fridays for Future.

Čeští studenti za ochranu klimatu stávkovali v tomto roce již podruhé, přičemž první protest se odehrál 15. března. Celosvětovou iniciativu požadující ochranu klimatu odstartovala před rokem svými stávkami před švédským parlamentem šestnáctiletá aktivistka Greta Thunbergová.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

josie7 ( 21. září 2019 08:23 )

hejhej:

disk ( 20. září 2019 23:48 )

teenageři jsou jedna z nejsilnějších spotřebitelských skupin, to ví každý správný marketér.
Pan radní měl lépe studovat dějepis.

salto ( 20. září 2019 22:07 )

Škoda že to nešlo na začátku 70-let. Nešel jsem na jakési vyhlašování nejlepších študentů (nebyl jsem jím) a hned to byl dvojec z chování. O tempora, o mores! Jo a prááávda a láááska...

Taurus70 ( 20. září 2019 21:10 )

Franz 👍👍👍

franz ( 20. září 2019 20:58 )

Co pirát, to psychicky postižené individuum. Ti co je volili tak na tom nemohou být jinak.

Zobrazit celou diskusi
Další videa