„Úhybný manévr“ Melanii nevyšel. Američané nepochybují o žalobě na Trumpa, první dámě se smějí

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
27. září 2019
21:52

Nad prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem sice visí hrozba ústavní žaloby, která by mohla vést až k jeho sesazení, jeho manželku a první dámu USA Melanii Trumpovou to ale očividně neznepokojuje. Místo toho, aby se na svých sociálních sítích vyjádřila ke skandálu kolem manžela, využila Twitter a Instangram k tomu, aby od problému odpoutala pozornost. Sdílela romantické snímky s manželem z Valného shromáždění OSN. „Proč už radši nebalíš?“ reagovali na fotky uživatelé Twitteru. Zprávu přinesl deník Daily Express.

Není to poprvé, co se Trumpová na svých sociálních sítích pokusila od manželových skandálů odpoutat pozornost a manipulovat s míněním Američanů. Je to obvyklá taktika, první dáma tento „úhybný manévr“ použila již v létě během výpovědi bývalého vyšetřovatele ruského vlivu na prezidentské volby v roce 2016 Roberta Muellera.

Babišovi na recepci uspořádané Donaldem Trumpem se v New Yorku fotili s prezidentem USA i první dámou Melanií. (25.9.2019)Babišovi na recepci uspořádané Donaldem Trumpem se v New Yorku fotili s prezidentem USA i první dámou Melanií. (25.9.2019) | Twitter A. Babiše

Tentokrát se snaží uniknout kauze týkající se problematického telefonátu mezi Trumpem a ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, které se v Kongresu chopili opoziční demokraté v pokusu podat na Trumpa ústavní žalobu. Obviňují prezidenta, že de facto vyzval vládu cizího státu, aby v jeho prospěch zasáhla do prezidentských voleb v roce 2020.

Američané vzkazují Trumpové: Je nám tě líto

První dáma jako vždy o současném dění mlčí. „Prezident a první dáma na Valném shromáždění OSN 2019,“ připsala k černobílým snímkům. Američané ale její strategii prokoukli a pořádně jí to vyčetli. „Tweetuj, dokud můžeš, zlato, a začni si chystat kufry,“ objevilo se v komentářích pod příspěvkem.

„Neměla bys balit?“ přidávali se další uživatelé Twitteru. Mnozí se domnívají, že je první dáma „zcela odtržená od reality“. „Co to tady máme, focení z cesty k impeachmentu?“ reagovali Američané. Někteří lidé ale Trumpové vyjádřili svou podporu v „nadcházejících těžkých časech“. „Je nám tě líto, nemůžeš si přece myslet, že se Trumpovi ústavní žaloba vyhne. Ani k tobě, aspoň na veřejnosti ne, se nechová dobře,“ podle průzkumů první dáma v USA stále zůstává nejoblíbenější členkou dynastie Trumpových.

Video  Aktivistka Greta Thunbergová se střetla s Trumpem.  - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

cepp ( 28. září 2019 10:13 )

V USA to frčí, stačí několik dní a už se projednává impeachment. U nás to trvá už několik let a téměř se nic neděje.

anonym01 ( 28. září 2019 00:03 )

amerikab pamatuje lepší časy. Evropa taky, Havel nám chybí, Emana tu nepotrebujem

e.lesanova ( 27. září 2019 23:43 )

Že by tam "zaskočil" nějaký novinář z Čech?? Tady s podobnou rétorikou už mají bohaté zkušenosti

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud