Dohra tragédie po glukózovém testu: Ženu a její dítě zabil lék, úřady zavřely lékárny

Autor: ČTK - 
26. září 2019
13:42

Německé úřady z preventivních důvodů uzavřely v Kolíně nad Rýnem tři lékárny poté, co po požití otráveného léku zemřela těhotná žena i její dítě, které bylo přivedeno na svět císařským řezem. Uzavřena byla lékárna, z níž přípravek pocházel, i další dvě pobočky, uvádějí agentury.

Pitva ukázala, že žena z Kolína a její dítě zemřely na mnohačetné selhání orgánů, uvedlo státní zastupitelství. Žena zemřela už minulý týden po požití glukózové směsi z kolínské lékárny. Preparát byl součástí rutinního testu na cukrovku během těhotenství.

Podle německých médií se do směsi dostala omamná látka. Státní zastupitelství vyšetřuje, zda byla příčinou kontaminace přípravku, nedbalost, či zda to byl úmyslný čin.

Policie a město Kolín nad Rýnem varovaly před požíváním glukózových přípravků z příslušné lékárny a vyzvaly k jejich odevzdání policii.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud