Zvrhlý lékař sbíral embrya. Příbuzní jich našli přes dva tisíce

Autor: ČTK - 
15. 9. 2019
08:30

Více než 2000 pozůstatků lidských plodů se našlo v obydlí nedávno zesnulého amerického lékaře z okresu Will, který leží jižně od Chicaga. S odvoláním na místního šerifa o tom dnes informovala agentura AP. Doktor Ulrich Klopfer, který zemřel na počátku září, prováděl desítky let umělá přerušení těhotenství.

Na zakonzervované pozůstatky lidských plodů upozornila policii lékařova rodina, která se po jeho smrti probírala věcmi, jež po sobě zanechal. Šerif okresu Will uvedl, že policisté zabavili celkem 2246 pozůstatků plodů. „Rodina s vyšetřovateli plně spolupracuje. Neexistuje důkaz, že by se chirurgické zákroky prováděly přímo v domě,“ řekl.

Doktor Klopfer, který žil ve státě Illinois jižně od Chicaga, pracoval přes čtyřicet let na různých potratových klinikách v sousedním státě Indiana. Podle agentury AP mu úřady v roce 2016 odebraly povolení k výkonu lékařské praxe, mimo jiné kvůli chybám v lékařské dokumentaci a registraci pacientů.

Letos v květnu nejvyšší soud USA podpořil zákon státu Indiana, který nařizuje pohřbívání nebo kremaci plodů odebraných při interrupci. Proti tomu se stavěli především stoupenci možnosti podstoupit umělé přerušení těhotenství. Dříve bylo v Indianě možné pozůstatky plodů likvidovat spolu s jinými lidskými tkáněmi či lékařským materiálem. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

anonym01 ( 15. září 2019 14:07 )

A JAK BY SES JINAK DOZVEDEL, ZE DYCHAS PLICEMI A NE STREVEM? PRO VEDECKY UCELY JE SPRAVNY. TO BYLO I TAK UZ MRTVY. HORSI KDYZ TYRAJI ZIVE

querty ( 15. září 2019 11:12 )

Tyto zrůdné zločiny se mohou stát jenom v USA - špičkové demokratické zemi na světě.

doktormediciny ( 15. září 2019 10:19 )

Ocniá lekar na kole potkel gynekologa,ten mel Forda. Povida...Ty mas jen kolo.Odoved..To vis, kdo si necha vyskrabat oci

anonym01 ( 15. září 2019 09:51 )

ZKOUMAL NENAROZENY PULCE. A CO MA BYT?

Zobrazit celou diskusi
Další videa