Merkelová v Bruselu přemáhá slzy. Kancléřce zemřela milovaná matka (†90)

Autor: ČTK, kal - 
10. 4. 2019
21:15

Německé kancléřce Angele Merkelové zemřela matka. Herlind Kasnerové bylo 90 let, její úmrtí potvrdil ve středu mluvčí německé vlády agentuře DPA. Merkelová na sobě podle pozorovatelů na veřejných vystoupeních nedává nic znát; dnes se v Bruselu účastní mimořádného summitu Evropské unie k brexitu. Podle DPA měla Merkelová ke své matce blízký vztah.

„Prosíme o respektování soukromí spolkové kancléřky a její rodiny,“ řekl DPA vládní mluvčí. O úmrtí matky kancléřky nejdřív informovaly magazín SuperIllu a deník Bild. Kasnerová zemřela údajně už na začátku tohoto měsíce.

Merkelová, rozená Kasnerová, se narodila v roce 1954 v Hamburku učitelce latiny a angličtiny Herlind Kasnerové a luteránskému pastorovi Horstu Kasnerovi.

Herlind Kasnerová naposledy žila v Templinu na severu spolkové země Braniborsko, kde vyrůstala i budoucí kancléřka. V Templinu se má v úzkém kruhu rodiny a přátel uskutečnit také pohřeb matky političky. Otec Merkelové zemřel v roce 2011.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

petr12 ( 11. dubna 2019 09:53 )

a když s její podporou vrždili,podřezávali,znásilnovali,zvířata muslimu nevinní němce,ženy,dívky,děti to nebrečela tancovala kankán a ještě těm zrudám,vrhum zvedá kapesné poslední pruzkum s evropy ty zvířata odesli desítky miliard do svých domovu to je politika demokracie humusu a špíny.

oxygene.p ( 11. dubna 2019 09:31 )

Chápu , já mít takovou dceru - satana , tak si to hodím daleko dřív

tarzanzroduopic ( 10. dubna 2019 23:59 )

Doufám, že tu Angela bude taky do 90-ti a v plném vědomí, aby viděla důsledky svých jeblých činů a snad i někde doživotně za mřížemi... Ale to je jenom mé zbožné přání, ale člověk nikdy neví, že...

dementi-blesk-cz ( 10. dubna 2019 21:43 )

No sláva aspoň chcípla babka když ne ta krávodceruška.

Zobrazit celou diskusi
Další videa