Jasné „ne“. Merkelová odmítla, že by brzy měla skončit jako kancléřka

Autor: ČTK - 
30. dubna 2019
21:43

Angela Merkelová dnes rozhodně popřela spekulace o svém údajně plánovaném odchodu z funkce německé kancléřky po květnových volbách do Evropského parlamentu. Takové dohady se v některých německých médiích vynořily poté, co předsedkyně kancléřčiny Křesťanskodemokratické unie (CDU) Annegret Krampová-Karrenbauerová svolala na začátek června uzavřenou schůzi předsednictva strany.

Na otázku, zda hodlá na červnové schůzi vedení CDU učinit nějaké oznámení o své budoucnosti, dnes Merkelová odpověděla, že „na to může odpovědět jasným ne“.

Krampová-Karrenbauerová v pondělí svolala zasedání předsednictva CDU na 2. a 3. června, což vyvolalo spekulace, že by se mohlo jednat také o rychlé výměně v čele vlády. Merkelovou by přitom podle těchto dohadů vystřídala právě nynější šéfka CDU, která se nejvyšší stranické funkce ujala v prosinci poté, co se jí Merkelová vzdala.

Čtyřiašedesátiletá Merkelová svůj odchod z čela své strany po 18 letech oznámila loni v říjnu po velkých ztrátách CDU v zemských volbách v Hesensku. Tehdy bylo také krátce před zasedáním předsednictva strany. Merkelová řekla, že rozhodnutí vzdát se funkce předsedkyně CDU učinila už před delší dobou. V čele vlády však hodlá setrvat až do parlamentních voleb v roce 2021.

Manowar ( 1. května 2019 01:37 )

Skončit by měla jako doživotní vězeň.

goral ( 1. května 2019 00:15 )

Ta babizna prolhaná už dlouho pravdu neřekla, soukmenovci z její partaje
už to cvrlikají v Německu na střeše, že buď zmizne ze scény po volbách
do Evropskýho parlamentu a další verze říká, že budou nové volby na
podzim v tomto roce. I kdyby odešla už zítra, tak je pozdě! Ona sama
dobře ví, že už dneska není pro nikoho postradatelná!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud