V Indonésii udeřilo silné zemětřesení. Lidé v panice utíkali na kopce

26. září 2019
06:38

Východní Indonésii ve čtvrtek zasáhlo silné zemětřesení, které však podle místních úřadů nemělo sílu vyvolat cunami. Vyděšení lidé utíkali na výše položená místa. Hlášena je zatím jedna smrtelná oběť, uvedla agentura AP.

Podle americké geologické služby USGS mělo zemětřesení sílu 6,5 stupně. Jeho epicentrum se nacházelo 37 kilometrů na severovýchod od města Ambon, které je metropolí provincie Maluku. Otřesy vycházely z hloubky 29 kilometrů. Poškozena byla budova ambonské islámské univerzity, jejíž části spadly na jednu z vyučujících. Ta zemřela. Poničen byl i most a hlavní nemocnice ve městě, pacienti byli evakuováni do stanů na pozemku zdravotnického zařízení. Úřady stále zjišťují, jaké další škody po zemětřesení zůstaly. Provincie Maluku patří v Indonésii k těm nejméně lidnatým.

Indonésie je rozsáhlé souostroví s téměř 270 miliony obyvatel. Jsou tam častá zemětřesení a sopečné erupce, neboť oblast je součástí takzvaného ohnivého kruhu. Tak se nazývá pásmo kolem Tichého oceánu s množstvím vulkánů a zlomových linií. Nejničivější zemětřesení, následované přívalovou vlnou tsuunami, zažila Indonésie v nedávné historii v roce 2004. V oblasti Indického oceánu tehdy přišlo o život asi 230.000 lidí, z toho 126.000 v Indonésii.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud