Lidé v panice vybíhali ven. Zemětřesení v Indonésii mělo sílo 7,3 stupně

Autor: peb, ČTK - 
14. července 2019
14:30

Indonéské souostroví Moluky dnes postihlo zemětřesení o síle 7,3 stupně. Zasáhlo oblast jižně od města Ternate, ale nejsou hlášeny škody ani oběti. Otřesy, které měly střed v hloubce deseti kilometrů, vyvolaly paniku a lidé vybíhali ven. Od dvousettisícového Ternate byl střed otřesů vzdálen necelých 170 kilometrů.

„Lidé propadli panice a vybíhali z domů. Ti, kteří žijí u pobřeží, se snažili dostat do vyšších míst,“ citovala agentura Reuters zástupce indonéského úřadu pro řešení mimořádných událostí. Následné otřesy měly sílu 5,8 stupně. 

Indonésii tvoří 17.000 ostrovů, které leží v oblasti hojné seizmické aktivity. Loni zemětřesení o síle 7,5 stupně zasáhlo město Palu na Sulawesi. Zemřelo při něm 2200 lidí a zničeno bylo přes 70.000 budov.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít