Sofiina volba: Otec si musel vybrat, jestli zachrání před tsunami ženu, matku, nebo ročního syna

Autor: FiM, Daily Mail - 
26. prosince 2018
20:00

Tragédie s sebou často přináší i tragicky těžká rozhodnutí. Jedno takové životní dilema potkalo i muže v Indonésii, který se po zásahu vlnou tsunami musel rozhodnout, koho zachrání. Jestli svoji matku, ženu, nebo ročního syna. Příběh přinesl server Daily Mail.

Byla sobota, 22. prosinec, a 46letý Indonésan Udin Ahok se právě chystal ulehnout do své postele, když do jeho života nezvratně zasáhla katastrofa, jeho dům na pobřeží Sumatry zasáhla vlna tsunami. Dům masa mořské vody zcela zdemolovala. 

Ahok a jeho rodina měli o to větší smůlu, že žili v jedné z nejhůře zasažených oblastí. 

Živel přišel s takovou silou a rychlostí, že Udin nemohl pomoci všem najednou - zachránit mohl buď svou matku, manželku, a nebo svého ročního synka. 

Nejprve se pokusil zachránit svou sedmdesátiletou matku a malého chlapečka, v tu chvíli si ale všiml, že se jeho žena topí a rozhodl se pomoci právě jí s nadějí a vírou, že se jeho postarší matce spolu se synem podaří včas utéci.

Šťastný konec se nekonal. Ze zaplaveného domu se podařilo utéct jen jemu a manželce. Těla matky a batolete se našla až později.

Udinova matka a syn se tak připojili k více než 400 dalších obětí živlu. Indonésané spílají úřadům za to, že je před ničivou vlnou nijak nevarovaly. „Neměl jsem čas na záchranu své matky a syna,“ řekl plačící Ahok AFP z místního úkrytu určeného pro evakuované osoby.  „Nesmírně toho lituju. Můžu jen doufat, že se dostali do Božích rukou,“ dodal zlomený muž.

Video  Tsunami v Indonésii smetlo kapelu Seventeen přímo z pódia  - Twitter / @IgersBanten

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

bre-burda ( 26. prosince 2018 21:49 )

Zní to cynicky ale myslím, že se zachoval racionálně. Matka už by beztak brzo zemřela a synů si se zachráněnou ženou udělá několik dalších. Život bývá krutý a my, rozmazlení civilizací, na to nějak zapomínáme.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud