Exotický ráj vyděsilo zemětřesení. Zdi se klepaly, popisují turisté na Bali

Autor: ČTK - 
16. 7. 2019
06:35

Indonéský turistický ostrov Bali v úterý postihlo zemětřesení o síle 6,1 stupně. Ohnisko leželo pod mořem ve stokilometrové hloubce, asi 102 kilometrů jihozápadně od místní metropole Denpasaru. S odvoláním na evropskou agenturu pro sledování zemětřesení EMSC o tom informovala agentura Reuters. Dosud nejsou hlášeni žádní zranění ani větší hmotné škody. Varování před vlnou cunami úřady nevydaly.

Americká geologická služba stanovila předběžnou sílu zemětřesení na 5,7 stupně. Podle australského serveru News.com.au spadalo do kategorie „velmi silných“. Svědci v turistických resortech popsali „třesoucí se zdi jejich domů“. Místní obyvatelé v nejjižnější části ostrova označili chvění jako krátké, ale silné. Z některých staveb údajně popadaly části stavebního materiálu.

 Indonésii tvoří 17.000 ostrovů, které leží v oblasti hojné seizmické aktivity. Loni zemětřesení o síle 7,5 stupně zasáhlo město Palu na Sulawesi. Zemřelo při něm 2200 lidí a zničeno bylo přes 70.000 budov.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa