Facebook spustil vlastní seznamku. Slibuje větší ochranu soukromí

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
6. září 2019
09:08

Americká internetová společnost Facebook tento týden ve Spojených státech spustila novou službu Facebook Dating pomáhající uživatelům při hledání partnera. Oznámila to firma. O plánech na tuto službu už loni v květnu informoval zakladatel a generální ředitel podniku Mark Zuckerberg. Služba Facebook Dating je nyní podle firmy kromě USA dostupná také v dalších 19 zemích. Do Evropy by měla dorazit začátkem příštího roku.

„Trvalo nám to dlouho, chtěli jsme si být naprosto jistí, že jsme to udělali správně. Vztahy jsou přece jen velmi osobní,“ komentovala pro Facebook neobvykle dlouhý vývoj aplikace manažerka Facebook Dating Charmaine Hungová.

Uživatelům aplikace musí být nad 18 let

Facebook provozuje největší internetovou sociální síť na světě. Uživatelé ve věku minimálně 18 let si mohou ve službě Facebook Dating vytvořit zvláštní profil, který bude následně představován jiným uživatelům této služby, a to na základě preferencí, zájmů a aktivit na sociální síti.

Akcie společnosti Facebook si po zprávě o spuštění služby Facebook Dating v USA připisovaly zhruba dvě procenta. Dolů naopak zamířily akcie firem působících v oblasti internetových seznamek. Akcie společnosti Match Group, která je majitelem populární seznamovací aplikace Tinder, například ztrácely téměř šest procent.

Seznamka klade důraz na ochranu soukromí

„Facebook Dating usnadňuje hledání lásky skrz to, co máte rádi. Pomáhá začít smysluplné vztahy prostřednictvím společných věcí, jako jsou zájmy, události či skupiny,“ uvedla firma Facebook. Upozornila, že u nové služby klade velký důraz na bezpečnost a ochranu soukromí, protože „hledání milostného partnera je hluboce osobní a soukromá záležitost“.

Přístup společnosti Facebook k ochraně soukromí se loni dostal do centra pozornosti po zprávě, že analytická společnost Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů jeho sítě a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

barracuda.sro ( 6. září 2019 18:35 )

Celý Facebook ať táhne do horoucích pekel !!

77fugas- ( 6. září 2019 12:54 )

FB?
Debilita pro debily 🤮 a slaboduché.

marmat ( 6. září 2019 11:52 )

MNOO­OOOO­OOOO­OOOO­OOOO­OOOO­OOOO­OOOO­OOOOO Jak přišel předák Milionu nenávistných chvilek Minář k tomu,že se stal TVÁŘÍ takové Seznamky !? Asi to bude jejich "záložní plán"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud